Kovalčuk se při návratu vítězství nedočkal

Ilja Kovalčuk se po šesti letech vrátil do kolotoče NHL. Ve svém prvním utkání po návratu se ale výhry nedočkal, Los Angeles podlehlo San Jose Sharks.

V průběhu sezóny 2012/13 Ilja Kovalčuk opustil New Jersey Devils a zamířil do Ruska, kde oblékal dres SKA Petrohrad. Nyní, po šesti letech, se do kolotoče základní části NHL vrátil, na první zápas ale v dobrém vzpomínat nebude.

Los Angeles doma padlo proti San Jose poměrem 2:3 po prodloužení a zkušený ruský útočník nebodoval. V první formaci mezi Anže Kopitarem a Alexem Iafalloem odehrál celkem dvacet minut a patnáct vteřin a připsal si jeden bod v kolonce +/-.

Kromě toho dvakrát vyzkoušel pozornost gólmana Jonese, jednou poté ztratil puk. Králové prohrávali proti Žralokům už o dvě branky, následně dokázali srovnat, ovšem závěrečné slovo měli hosté, kteří ve třetí minutě prodloužení rozhodli o své výhře.