Konečně! Slovan poprvé v letošní sezóně zvítězil

Po třech porážkách konečně přišla první výhra. Slovan Bratislava na domácím ledě dokázal porazit Dynamo Minsk poměrem 4:2.

Úspěšná domácí premiéra

Slovan Bratislava konečně dokázal zvítězit a posunul se z poslední příčky Západní konference na jedenácté místo. Slovenský celek to na úvod neměl vůbec jednoduché.

Postupně nastoupil na stadionech Petrohradu, Jaroslavle a Dynama Moskva. Nyní se poprvé představil na domácím ledě a konečně byl úspěšný, když si dokázal poradit s Dynamem Minsk.

Vítězství se nerodilo lehce

Vítězství se ale rozhodně nerodilo lehce. Po ráně Pavloviče se do vedení dostali hosté a k vyrovnání došlo až vteřinu před koncem první třetiny, kdy dokázal proměnit svůj samostatný únik Colby Genoway.

• Druhá část ovšem patřila hostům, po skrumáži v domácím brankovišti se prosadil Jevgenij Kovyršin a Minsk šel znovu do vedení. To mu nakonec vydrželo až do 47. minuty. V přesilové hře od modré vypálil Andrej Meszároš a Enroth jeho ránu propustil za svá záda.

Rozhodující moment poté přišel v 54. minutě, kdy další přesilovku využil český útočník Michal Řepík. Do prázdné brány se poté trefil Radek Smoleňák a svěřenci trenéra Miloše Říhy mohou slavit výhru 4:2.

Slovan Bratislava – Dynamo Minsk 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 20. Co. Genoway (Smoleňák), 47. Meszároš (Co. Genoway, Řepík), 54. Řepík (Co. Genoway, Meszároš), 59. Smoleňák – 14. Pavlovič (Matěruchin), 32. Kovyršin (Šarangovič)