Kometa si z Prahy vede dva body, Litvínov s Mountfieldem nerozhodně

Po prvních dvou zápasech čtvrtfinále play-off Tipsport extraligy vede Kometa Brno nad Spartou Praha, v sérii mezi Litvínovem a Mountfieldem je stav nerozhodný.

Kometa otočila oba duely

V prvním utkání o sobě dal nejvíce vědět domácí hráč Richard Nedomlel, který v polovině utkání zezadu tvrdě sestřelil Jozefa Kováčika a inkasoval dohromady jednatřicet trestných minut.

Sparta doma začala dobře a po úvodní třetině vedla o dvě branky. Jenže po snížení přišel kritický závěr, ve kterém Kometa duel dokonale otočila a ujala se vedení. Dnes navíc rozhodla o tom, že bude dvojnásobné.

Sparta v první třetině znovu dvakrát skórovala, ale vedení opět neudržela. Tentokrát muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém udeřil právě Jozef Kováčik, jenž byl v prvním střetnutí nešetrně zasažen Nedomlelem.

• Do Brna tak jede Sparta za nepříznivého stavu 0:2 a čtvrtfinálová série pro Pražany nebude jednoduchá.

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. J. Hlinka (P. Vrána, Kumstát), 5. P. Vrána (Řepík, J. Hlinka) – 23. V. Němec (Vincour, J. Krejčík), 56. Nečas (J. Krejčík, M. Erat), 57. Mallet (H. Zohorna, Bartejs)

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 2:3 po prodloužení (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Řepík (Cingel), 17. Kumstát (Forman, Pech) – 15. Nečas (H. Zohorna), 45. Mallet (Hruška), 64. Kováčik (Zaťovič, V. Němec)

Do Litvínova s nerozhodným výsledkem

V prvním utkání série mezi Mountfieldem a Litvínovem uspěli hosté, hrdinou utkání se stal Rostislav Martynek, jenž v 51. minutě vystřelil hostům první bod.

Dnes ovšem uspěli domácí, díky bezchybné obraně zvítězili 3:0. O osudu utkání bylo rozhodnuto už v polovině, poslední branku vstřelil ve 32. minutě za přispění Bedřicha Köhlera Tomáš Knotek.

HK Mountfield – HC Verva Litvínov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Kukumberg (Jaroslav Bednář, Gregorc), 60. Džerinš (Köhler, Šimánek) – 19. Válek (Kubát, J. Doležal), 32. Lukeš, 51. Martynek (K. Pilař, Z. Sklenička)

HK Mountfield – HC Verva Litvínov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Gregorc (Jaroslav Bednář), 21. Džerinš (Picard), 32. T. Knotek (Köhler)