Kometa překvapivě rychle vyřadila Spartu, Mountfield je krok od postupu

Kometě stačily pouhé čtyři zápasy na to, aby ve čtvrtfinále play-off vyřadila pražskou Spartu. Blízko k postupu má i HK Mountfield, proti Litvínovu mu schází poslední krůček.

Němec zařídil postup hattrickem

Sparta i ve třetím utkání šla do vedení, ani tentokrát ale svůj náskok neudržela. Vedla 1:3, nakonec ale opět v prodloužení padla. Rozhodující branku vstřelil Marcel Haščák a zajistil Brnu tři mečboly.

Kometa ale neváhala a využila hned ten první. Rozhodnuto už bylo po první třetině čtvrtého utkání. Hned v úvodu se trefil hrdina třetího duelu Haščák, který dorazil ránu Kováčika od modré. Lukáš Pech sice přečíslení dvou na jednoho vyřešil přesnou ranou, od té doby ale hráli pouze domácí.

Čistý hattrick vstřelil Vojtěch Němec a stal se první hvězdou utkání. Kometa zvítězila 4:1 a Spartu senzačně vyřadila v nejkratší možné době.

• HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Haščák (Kováčik, M. Kvapil), 17. V. Němec (M. Kvapil, Gulaši), 19. V. Němec (Haščák), 27. V. Němec (M. Kvapil) – 7. Pech (Deveaux, Gernát)

Blízko k postupu je i Mountfield

Litvínov je v ofenzivě naprosto mizerný, ve třech zápasech proti Mountfieldu skóroval jen dvakrát. Včera inkasoval čtyři branky a dnes dvě, i to ale stačilo Hradci k vítězství.

Rozhodující branku vstřelil šest minut před koncem pěknou střelou Rastislav Dej a Mountfield tak má k dispozici dva mečboly. Ukončí sérii už na domácím ledě?

HC Verva Litvínov – HK Mountfield 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. V. Hübl (F. Pavlík) – 20. Šimánek (Köhler, T. Knotek), 54. Dej (Jaroslav Bednář, Gregorc)