Kometa po perfektním startu v pátém utkání obhájila titul

Synottip

Brněnská Kometa zvítězila v pátém utkání na ledě Třince 1:4 a obhájila mistrovský titul. O konci série rozhodl především perfektní úvod hostujícího celku.

Bleskový start Komety

Kometa do utkání vtrhla opravdu v parádním stylu. Už po pětadvaceti vteřinách vystřelil Hruška, Hrubec puk jen vyrazil a Radim Zohorna pohotovou dorážkou poslal Brno do vedení.

Následně Kometa přežila oslabení a poté dostala k dispozici přesilovou hru. Tu parádní ranou proměnil Martin Nečas a Kometa vedla už o dvě branky. Podruhé se následně nechal vyloučit kapitán hostí Leoš Čermák, místo snížení ale přišlo definitivní K.O.

Hynek Zohorna ujel spolu s Alexanderem Malettem a druhý jmenovaný se štěstím dopravil kotouč do sítě. Do druhé třetiny Hrubce vystřídal Hamerlík, ten ale tolik práce neměl.

• Soustředění na perfektní defenzivu

Kometa si vypracovala třígólový náskok a ten držela poměrně v pohodě až do 50. minuty. Naději dal domácím Bohumil Jank, který pumelicí od modré snížil na 1:3.

Třinec poté odvolal gólmana, výsledkem ale byla trefa Brna do prázdné domácí svatyně. Po chybě Krajíčka Nečas našel Hynka Zohornu a ten uzavřel účet utkání.

Oceláři to ještě zkusili v šesti, ale přáno jim nebylo. Po čtyřech výhrách v řadě tak obhajobu mistrovského titulu slaví brněnská Kometa.

HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 50. Jank (Polanský, Linhart) – 1. R. Zohorna (Hruška, O. Němec), 9. Nečas (J. Krejčík, M. Erat), 17. Mallet, 56. H. Zohorna (Nečas)