Kometa je krok od titulu, doma podruhé zvítězila

Brněnská Kometa je krok od obhajoby titulu. Na domácím ledě zvládla i druhý duel v řadě, tentokrát zvítězila vysoko 5:2.

Utkání bylo od počátku ofenzivnější

Zápas byl od první minuty o hodně ofenzivnější než ten předchozí. Už ve 4. minutě se po krásné individuální akci trefil Martin Erat a poslal domácí do vedení.

Po necelých dvou minutách ale bylo srovnáno. Ránu Krajíčka tečoval Vlach a začalo se opět od nuly. První třetinu ale nakonec ovládli domácí, ve 14. minutě Zaťovič v přesilové hře vybídl Hynka Zohornu a ten vstřelil vůbec první finálový gól Komety v přesilovce.

Zvýšit náskok mohl Holík, Hrubec ovšem předvedl dobrý zákrok. A na začátku druhé třetiny se neprosadil ani Hynek Zohorna, ten pro změnu minul bránu.

• Čtvrtý gól znamenal střídání gólmanů

Po půlhodině hry šlo Brno do dvoubrankového vedení, v oslabení ujeli Zohorna a Mallet a druhý jmenovaný po nádherné kličce potřetí překonal Hrubce.

Krajíček sice vzápětí snížil, ale o pět minut později na rozdíl dvou branek upravil Vincour, který využil odrazu puku od jednoho z třineckých hokejistů. Hrubec inkasoval počtvrté a šel z branky.

Ve třetí třetině trenér hostí Varaďa brzy odvolal gólmana, hostům už se ale zápas zdramatizovat nepodařilo. Místo toho v 58. minutě dopravil kotouč do prázdné brány Dočekal a stanovil konečný výsledek duelu. Brno zvítězilo 5:2 a je krok od obhajoby mistrovského titulu.

HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. M. Erat (R. Zohorna), 14. H. Zohorna (Zaťovič, M. Erat), 30. Mallet (H. Zohorna), 36. Vincour (Mallet, Malec), 58. Dočekal (Vincour, L. Čermák) – 6. R. Vlach (Krajíček, Petružálek), 31. Krajíček (Chmielewski, D. Musil)