Kometa jde do vedení, třetí zápas rozhodl Vincour

Kometa Brno jde poprvé ve finálové sérii do vedení. Na domácím ledě vyhrála 3:2, vítěznou branku si připsal Tomáš Vincour.

Lépe do utkání vstoupili domácí

Úvod třetího duelu lépe vyšel domácím. Do první šance se dostal Haščák, Hrubce ale nepřekonal. Vzápětí pálil Hynek Zohorna a byla z toho tyč. Další šance už poté skončila brankou, v šesté minutě po velké skrumáži poslal jeden z třineckých hráčů puk přímo na hůl Bartejse a Hrubec byl bez šance.

To druhá třetina ze začátku vycházela především hostům, Třinec ale nedokázal využít přesilovou hru a Kometa se tak tlaku ubránila.

A poté udeřila, ve 27. minutě se po fantastické individuální akci trefil Horký a svou první brankou v kariéře v play-off poslal Brno do dvoubrankového vedení.

Aktivnější Třinec se dočkal vyrovnání

Jenže ještě do přestávky bylo srovnáno. Třinec byl aktivnější a zaslouženě se dočkal hned dvou odměn. Ve 27. minutě chybovala domácí obrana a Ondřej Kovařčík měl po souhře s Rothem jednoduchou práci. O pět minut později se poté trefil i nejproduktivnější hráč celého play-off David Cienciala, který ranou z mezikruží využil přesilovou hru.

Kometa mohla jít znovu do vedení na začátku třetí části, kdy hrála dvě minuty přesilovku 5 na 3. Jedinou šanci si ale vypracoval pouze Vincour, který proti hostujícímu gólmanovi neuspěl.

Na druhé straně mohl udeřit Svačina, dobrý zákrok si připsal Čiliak. Rozhodující moment nakonec přišel ve 47. minutě, Čermák vyslal parádní přihrávku na Vincoura a ten už neměl problém dopravit kotouč do odkryté brány.

Třinec se následně snažil o vyrovnání, svého soupeře přestřílel, ale do velké šance už se nedostal. Kometa tak ve třetím utkání zvítězila 3:2 a v sérii se ujala vedení 2:1 na zápasy.

HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Bartejs, 27. L. Horký (L. Čermák), 47. Vincour (L. Čermák, J. Krejčík) – 27. O. Kovařčík (Roth), 32. Cienciala (Svačina)