KHL: Hokejový maraton pro Jokerit, Moskvě byl upřen postupový gól

Neuvěřitelné věci se dnes děly v Kontinentální hokejové lize. Pátý čtvrtfinálový duel mezi CSKA Moskva a Jokeritem Helsinky muselo rozhodnout až páté prodloužení.

Rozhodčí upřel Moskvě postupový gól

V Moskvě se dnes psala historie Kontinentální hokejové ligy. Duel mezi CSKA Moskva a Jokeritem Helsinky po výsledku 1:1 muselo rozhodnout až páté prodloužení.

KHL tak má nový rekord, a rozhodně ne pouze jeden. Domácí celek vypálil 84krát na bránu, hosté pouze osmačtyřicetkrát. Především hostující gólman Karri Rämö ale předvedl neskutečný výkon a i když jednou inkasoval, jeho úspěšnost je téměř 99-ti procentní.

Velkou roli v závěru celého utkání ovšem sehrál i rozhodčí, který neuznal branku Romana Ljubimova ze 128. minutě. Rozhodl se tak po konzultaci s videem, na kterém viděl, jak Platt padá na hostujícího gólmana. Toho tam ale evidentně poslal jokeritský Jensen a branka tak měla platit.

• Domácí hráči už se radovali, jelikož by šlo o branku postupují. Takto se ale hrálo dále.

Rozhodnutí po půl druhé ráno přinesl Niemi

A nakonec se rozhodlo až v již zmíněném pátém prodloužení. V té chvíli už bylo v Moskvě dvě minuty po půl druhé ráno. Ve 143. minutě vyrobila domácí obrana velkou hrubku, Lepistö našel Miku Niemiho, ten se efektně zbavil obránce a poté prostřelil Sorokina.

V úžasném střetnutí tak Jokerit zvítězil 2:1 po prodloužení a vrací sérii zpět do Finska.