Kane zachránil Blackhawks

Patrick Kane

Šílená branka v prodloužení v podání Patricka Kana udržela Chicago Blackhaws v letošních bojích o Stanley Cup. Tento klub si to nedělá vůbec jednoduché, ale alespoň se dostane do zápasu číslo 6 prvního kola Západní konference v sérii proti St. Louis Blues a to díky včerejší výhře v druhém prodloužení v poměru 4:3.

Rozhodující branku si připsal Patrick Kane. Byl to jeho první gól v kariéře v prodloužení playoff a pátý v jeho celkovém účinkování v NHL. Byla to hodně zvláštní individuální branka. Sám se dostal přes dva bránící hráče Blues, pokusil se vystřelit, ale byl u toho atakován, takže rána neměla dostatečnou sílu, ale dostala se až k pravé tyčce soupeřova brankáře a tam už si jí Kane po objezdu branky dorazil. Pojďme se na celou situaci podívat na videu:

Brankář Blues Brian Elliott se zdál po obdrženém gólu hodně naštvaný, protože si myslel, že na něj byl spáchán faul. Byl to ale jeho spoluhráč, kdo mu zkřížil cestu a vychýlil ho.

• Blackhawks potřebovali na výhru prodloužení, i když už vedli 3:1. Na tři jedna zvyšoval Panarin sekundu před koncem druhé třetiny a zdálo se, že už si to Jestřáby pohlídají. Ale Bluesmani dokázali v posledním dějství skóre vyrovnat a tak se šlo do prodloužení. Téměř se ani tam Blackhaws málem nedostali, protože se nechali na konci zápasu hloupě vyloučit za příliš mnoho hráčů na ledě a darovali tak St. Louis lacinou přesilovku. V prodloužení byli hodně přehráváni, ale skvělý Corey Crawford vše pochytal a mohl se tak později radovat z vítězné trefy.