Kanada se v semifinále potká s Ruskem

Semifinále proti Kanadě bude hrát Rusko, které dnes díky bezchybnému výkonu porazilo Finsko 3:0 a ze hry vyřadilo tým Severní Ameriky.

Nervózní začátek

Finové neměli o co hrát, Rusové potřebovali zvítězit. Duel ale začal poměrně nervózně, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Do první velké šance se dostal Tarasenko, ale Rask spolehlivě zasáhl.

Na druhé straně měl problémy Bobrovskij, Aho šikovně puk opřel o mantinel, ale nakonec z toho gól nebyl. Další dobrou pozici měl po přihrávce Kuzněcova Ovečkin, Rask znovu puk chytil. Největší problémy pro Rusko přišly na konci první třetiny, ale obrana favorita vše zvládla.

Rozhodly slepené góly

Na začátku druhé třetiny pálil Granlund do tyče, poté už ale přišly rozhodující momenty utkání. Finové se nedostali z pásma, Ovečkin po parádní kličce předložil puk Tarasenkovi a pro něj už bylo velmi jednoduché trefit odkrytou finskou svatyni.

• Za 79 vteřin poté skvělou práci odvedl Dadonov, Šipačjov našel Ivana Tělegina a ten kličkou nachytal Raska. Zvýšil na 2:0 a tato pasáž se nakonec ukázala jako rozhodující.

Finové kombinovali, ale příliš často nestříleli. A když už, na místě byl vynikající Bobrovskij. Rusové si zápas pohlídali a zvítězili zcela jednoznačně. Náskok mohl několikrát zvýšit Kučerov, šance měl i Jevgenij Kuzněcov.

Třetí gól ale přidal krátce po začátku poslední části Jevgenij Malkin, jenž přečíslení tři na dva vyřešil přesnou ranou nad Raskův beton. Konec zápasu už se hrál v odpočinkovém tempu a Finové tak Severní Ameriku nezachránili. Do semifinále jde Rusko.

Finsko – Rusko 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Tarasenko (Ovečkin), 26. Tělegin (Šipačjov), 44. Malkin (Jemelin)