Kanada jede

Kanada Německo

Dva góly od Taylora Halla přinesli Kanadě další vítězství a to v poměru 5:2 nad Německem. Pokračuje tak jejich dlouhá série bez porážky na mistrovstvích světa.

Po dvou třetinách to v zápase mezi Německem a Kanadou bylo nerozhodně 2:2. Ale finální dvacetiminutovka znamenala pro Kanadu další výhru a na mistrovství světa v Rusku jsou ve skupině hrané v Petrohradu stále na prvním místě.

Německo po výhře nad Slovenskem nabralo určitou sebedůvěru a tak to vypadalo i v utkání s velkým favoritem. Začali dobrým bruslením, vytvářeli si šance na vstřelení branky a neustále se snažili o aktivní hru, i když ztráceli ve druhé třetině už dva góly.

“Od začátku to nebyl jednoduchý zápas,” řekl po utkání Cam Talbot. “Věděli jsme to, jak padl puk na led. Možná jsme něco jako toto potřebovali, nějaké varovaní před začátkem třetí třetiny. Dali jsme se o pauze dohromady a ve třetí třetině správně udělali naši práci. Ale za dnešní noc jim musíme dát určitě kredit.”

• Za Kanadu se konzistentně prosazuje Taylor Hall. V čase 3:54 Hall prostřelil Timo Pielmeiera a zajistil pro svoji zemi vedení. Je nyní jediným střelcem Kanady, který vsítil branku prozatím v každém zápase mistrovství a je tak zase jednou z hlavních útočných zbraní.

“Je vždy tak trochu uvolněný,” řekl Talbot ke svému spoluhráči. “Vidím to každý den na tréninku. Jeho rychlost je také famózní. Rychlost a střela. To je těžké bránit.”

V čase 4:53 se také ihned prosadili i Němci, ale branka jim nakonec nebyla uznána z důvodu zásahu bruslí Gerrita Fausera. Rozhodčí tak rozhodli po rozboru videa. Kanada tak po první třetině vedla 1:0, ale svého soupeře přesřílela jen v poměru 8:6.

V čase 3:22 druhé třetiny dal branku v přesilové hře Corey Perry. Tečoval perfektní střílený pas od Matta Duchena. Byl to jeho třetí gól na mistrovství, když se neprosadil jen v úvodním zápase proti USA.

Německo bylo dole, ale ne mimo. Nepřestalo ve snaze, dokud se jim nepodařilo zápas vyrovnat. Jednu branku dal Patrick Reimer. Marcel Noebles mu puk přikopl a Reimer pak z první prostřelil Cama Talbota. Střela zapadlo pod víko. Vyrovnání měl pak na starosti Sinan Akdag, který po pasu od Phillipa Gogully našel místo v levém horním rohu kanadské svatyně. Byl to pro něj v jeho třetím zápase na mistrovství v historii první gól.

“Věděli jsme, že budeme hrát proti výbornému protivníkovi,” řekl k tomu Perry. “Měli jsme několik propadů a oni z toho těžili. Mezi druhou a třetí třetinu jsme si promluvili a pak začali puk více dávat od hokejky, byli jsme více silový.”

Na začátku třetí třetiny mělo Německo výhodu přesilové hry a mohlo tak jít do vedení, ale to se jim nepovedlo. Hned v dalším střídání po přesilové hře tak opět udeřil Taylor Hall. Connor McDavid převzal kotouč a rychle ho nahrál na Halla, který si na vstřelení branky trošku počkal.

Kanada pak přidala další dvě trefy, konkrétně Boone Jenner a Cody Ceci a celou záležitost tak rázně ukončili. Nyní je poměr branek této země 25-4, což je vskutku strach nahánějící. Za svoje úsilí byl Hall i odměněn cenou pro hráče utkání.