Kanada deklasovala i Rusko a slaví titul mistrů světa

Hokejisté Kanady zakončili svůj skvělý turnaj opravdu famózním způsobem. S Ruskem si totiž poradili ve finále jednoznačně 6:1 a po osmi letech tak vybojovali titul pro mistry světa. Rusové se nakonec musí smířit se stříbrnými medailemi.

Kanada jednoznačně opanovala finálový duel

Z úvodu utkání to přitom na žádnou jednoznačnou dominanci Kanady nevypadalo. Až do devatenácté minuty byl totiž stav 0:0 a jen díky povedené trefě z otočky v podání útočníka čtvrté formace Eakina odcházeli Kanaďané do kabin za příznivého stavu.

Úvod prostředního dějství ovšem patřil hokejistům javorových listů, kteří během prvních osmi minut druhé třetiny rozhodli o zisku trofeje. Ve 22. minutě zvýšil vedení na 2:0 Ennis a krátce po něm se prosadili dvěma slepenými góly Crosby a Seguin, jenž tak poslali Kanadu již do čtyřbrankového vedení.

S tímto stavem již šlo těžko něco udělat a Rusko se již pomalu začalo smiřovat s finálovým neúspěchem. Tuto skutečnost potvrdily ve třetí třetině ještě Giroux s MacKinnonem, kteří v rozestupu necelé minuty postupně navýšili vedení svého celku již na 6:0.

Malkin vstřelil alespoň čestný gól Ruska

Javorové listy tak již mohly v poklidu dohrát závěr zápasu a Rusku se podařilo vstřelit alespoň čestný gól na 1:6, o který se postaral Malkin, jenž tak zkazil Smithovi radost v případě udržení čistého konta.

Po zbytek zápasu již zůstalo skóre neměněno a kanadští hokejisté si tak mohli vychutnat jeho závěr, načež si po osmileté pauze navlékli na své krky zlaté medaile.