Slovan pár hodin osmý, Jokerit si nechal uniknout výhru

Po all-star víkendu se nám v KHL opět rozběhla základní část, která vrcholí bojem o play-off. Jokerit si včera nechal uniknout výhru a na osmou pozici už se dere Slovan.

Slovan bodoval podesáté v řadě

I bez největších opor má Slovan Bratislava v KHL vskutku fantastickou formu. Bodoval už v deseti zápasech v řadě a hned devět z těchto duelů dovedl do vítězného konce.

Po all-star víkendu si poradil s Chabarovskem. Kvůli časovému posunu hrál na jeho ledě už od půl jedenácté, přesto předvedl vynikající výkon a po zásluze zvítězil 1:2.

Znovu vynikající byl kanadských gólman Barry Brust, jenž kryl osmadvacet z celkových devětadvaceti střel domácího Amuru. A tak se na pár hodin dostal jediný slovenský účastník v nadnárodní soutěži na osmou pozici zajišťující play-off.

• Jokerit dobře rozehraný zápas nedotáhl do konce

Dlouho tam tedy nesetrval, přesto znovu snížil manko na osmý Jokerit Helsinky. Ten má oproti Slovanu formu mizernou a nezvládl už šesté utkání z posledních sedmi.

Domácí střetnutí s Barysem Astanou měl přitom rozehrané skvěle. Po gólech O´Neilla a Regina vedl už po třinácti minutách 2:0, ještě do přestávky ale z přesilové hry snížil Boyd. Když ale v polovině utkání v oslabení skóroval Niemi, zdálo se být rozhodnuto.

Jenže Jokerit potvrdil svou špatnou formu ve třetí části, kdy dvakrát inkasoval z hokejek Dawese a Kuchina a duel tak došel až do prodloužení. V něm se nechal vyloučit domácí Anttila a Brandon Bochenski rozhodl o výhře kazašského celku.

Slovan tak sedm kol ztrácí na osmý Jokerit jediný bod, finský tým má ale stejně jako deváté Soči zápas k dobru.