Jižní Korea to dokázala! Příští rok si zahraje s elitou

Obrovské drama se šťastným koncem! Jižní Korea po samostatných nájezdech porazila Ukrajinu a raduje se z postup mezi elitu.

Kazachstán souboj zdramatizoval

Před posledním dnes mistrovství světa divize IA na Ukrajině o postup bojovaly čtyři reprezentace, Rakousko, Jižní Korea, Kazachstán a šanci měli i Poláci.

Na první pozici se na malý moment dostali Kazaši, Maďarsko porazili 1:3 a udrželi si naději na postup až do posledních chvil.

Následně Rakušané tvrdě odmítli šance Poláků a zvítězili zcela jasně 11:0. Díky tomu se tak dostali zpět na první místo a definitivně si zajistili návrat mezi elitu. V elitní divizi si Rakousko zahraje opět po třech letech, naposledy startovalo na MS 2015.

• Jižní Korea to dokázala

V posledním utkání Ukrajina hostila Jižní Koreu a i když domácím již o nic nešlo (sestup už Ukrajinu neminul), hrál pořadatel velmi dobře.

A dalo by se říci, že hrál i za Kazachstán, který již nic nemohl ovlivnit. Duel nakonec došel až do prodloužení. Výrazně se na tom podílel i jihokorejský gólman Dalton, který při brance Ukrajině výrazně chyboval.

Duel dospěl až do prodloužení a v něm Jižní Korea mohla několikrát rozhodnout. Výborné zásahy ale předvedl domácí brankář Zacharčenko a poslal utkání k nájezdům.

Tam už byl ale Dalton bezchybný, zneškodnil oba nájezdy. To Jižní Korea proměnila dva ze tří pokusů a může tedy slavit historický postup mezi elitu. V příští sezóně si tak kromě olympijských her zahraje i mistrovství světa.