Jevgenij Medveděv si na „stará kolena“ zahraje NHL

Jevgenij Medveděv si na stará kolena zahraje v nejlepší hokejové lize světa. Dnes podepsal s Philadelphií roční smlouvu.

Světový šampionát nakonec nedohrál

Mnoho ruských fanoušků se trochu divilo, když byl Jevgenij Medveděv nominován na letošní šampionát v České republice. V posledních letech totiž nepodával kdo ví jak skvělé výkony. Jenže sborné chyběla v obraně zkušenost a Medveděv se tak v Ostravě ukázal.

Ano, jen v Ostravě. Úvod turnaje mu příliš nevyšel, postupem času se ale dostával do formy. V posledním utkání skupiny proti Finsku ho ale srazil Leo Komarov a ačkoli to ještě ruský obránce zkoušel, nakonec kvůli zranění na šampionátu skončil.

A sborné Medveděv výrazně chyběl. Rusko dohrávalo jen na šest obránců, z toho měl zdravotní problémy i Maxim Čudinov. A ve finále se to na hře sborné výrazně podepsalo.

Roční smlouva a 3 miliony

Jenže i přesto zaujal skauty Philadelphia Flyers a „na stará kolena“ si zahraje nejslavnější hokejovou soutěž světa. S Letci podepsal roční smlouvu na 3 miliony dolarů.

A ve 32 letech tak poprvé okusí NHL. V posledních osmi letech působil Jevgenij Medveděv v AK Bars Kazaň. V letošní sezóně hrál dokonce finále Gagarinova poháru, nakonec ale nestačil na Petrohrad.

S Kazaní ale dvakrát Gagarinův pohár vyhrál, v sezóně 2008/09 a 2009/10. Se sbornou slavil i dva poslední mistrovské tituly, tedy v roce 2012 a loni. V obou případech sborná prošla turnajem bez jediné prohry a i bez ztráty jediného bodu.