Jednička draftu má za sebou první úspěšné zásahy, hněv Hischiera si odnesla Ottawa!

Fanoušci New Jersey oslavují svého nového hrdinu, je jím jen 18letý Švýcar Nico Hischier, mimochodem jednička letošního draftu NHL. Důvod je jednoduchý, talentovaný centr totiž v posledním zápase svého týmu zaznamenal své premiérové ​​góly v NHL. Stalo se tak v zápase na ledě Ottawy, Devils zvítězili 5:4 po prodloužení, Hischier zaznamenal dva góly a přidal jednu asistenci.

Co je však zajímavé, oproti loňské jedničce výrazně zaostává. Zatímco Hischier čekal na brankový zápis až sedm duelů, jeho předchůdce Auston Matthews z Toronta zaznamenal hned při svém debutu až neuvěřitelné čtyři přesné zásahy, shodou náhod také do sítě Ottawy.

Přesto všichni v organizaci Devils věří, že v klubu roste pořádný drahokam a jeden z nejlepších hráčů celé NHL. Předpoklady má na to slibné, což dokázal právě proti Ottawě. Už v 5. minutě duelu byl stav duelu 2:0 pro New Jersey, oba góly zaznamenal právě hvězdný mladík. To však nebylo vše, v prodloužení asistoval na vítězný zásah svého týmu a postupem času se zdá, že mladý Švýcar se v NHL zabydluje.

Na svém kontě má totiž odehraných sedm duelů a také stejný počet bodů za 2 góly a 5 asistencí. Většinu těchto bodů nasbíral v posledních duelech, konkrétně za poslední tři zápasy získal až šest kanadských bodů. Jak se zdá, stále jen 18letá hvězdička si začala zvykat na tempo NHL a můžeme se těšit na podobné výkony, jaké předvedla proti Senators. Dokonce ho nerozladil ani fakt, že na své gólové zásahy musel čekat až do sedmého duelu svého týmu.

• “Věděl jsem, že dříve nebo později se mi podaří skórovat, říkali mi to i spoluhráči. Nebyl jsem nervózní a stále jsem se snažil. Dnes se mi to podařilo a s výhrou je to ještě lepší pocit,” řekl šťastný Hischier.