Hruška dvěma góly zařídil vyrovnání série

Synottip

Finálová série mezi Třincem a Brnem se přesouvá na jih České republiky za stavu 1:1. Ve druhém utkání totiž Kometa zvítězila 2:3.

Kometa tentokrát úvod zvládla

V prvním utkání během prvních minut Brno dvakrát inkasovalo. Nyní udrželo čisté konto a v šesté minutě dokonce udeřilo. Po ráně Hrušky z mezikruží puk tečoval Matyáš a Hrubec byl bez šance.

Na druhé straně se po Petružálkově příhře dostal do šance Cienciala, bránu ale netrefil. Další šanci si jeden z týmů vypracoval až na začátku druhé části a byla z toho branka.

Krejčík vypálil od modré a Jan Hruška šikovnou tečí poslal Kometu do dvoubrankového vedení. Následně se trefili i domácí, po parádní přihrávce Svačiny uvolnil Krajíček Polanského a Čiliak byl bez šance.

• Kometa přežila šance a hned v úvodu udeřila

Matyáš mohl dokonce vyrovnat, bránu ale podobně jako Cienciala v první třetině netrefil. Poté Kometa přežila oslabení a Zohorna v úniku mohl poslat Kometu znovu do dvoubrankového vedení. Hrubec ale zasáhl, stejně jako proti dorážce Hrušky.

V závěru druhé části poté mohl vyrovnat Polanský, tentokrát se činil Čiliak. A tak hned po startu poslední třetiny skórovali hosté, Holík vyhrál vhazování pro Zaťoviče a ten svou střelou zápěstí překvapil Hrubce.

Domácí sice znovu dokázali reagovat, to už ale běžela 56. minuta. V přesilové hře vypálil Cienciala a vyražený kotouč dorazil za záda hostujícího gólmana Jiří Polanský. Ve hře bez gólmana poté mohl srovnat Kovařčík, odkrytou bránu ale trefit nedokázal. Kometa tak předvedla lepší výkon než v prvním utkání a srovnala stav série.

HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 36. Polanský (Krajíček, Svačina), 57. Polanský (Cienciala, Krajíček) – 7. Hruška (J. Krejčík, Gulaši), 24. Hruška (J. Krejčík, M. Erat), 41. Zaťovič (P. Holík)