Hlinka Gretzky Cup patří Kanadě. Ta přitom neměla hrát ani finále

Turnaj reprezentací do osmnácti let Hlinka Gretzky Cup ovládla Kanada. Ta ale neměla hrát ani finále. Za vše může nepřítomnost videorozhodčího.

Gól padl po vypršení časomíry

Do semifinále Hlinka Gretzky Cupu postoupila domácí Kanada zcela bez problémů, v semifinále ale už měla problémy. Proti Spojeným státům americkým se poprvé dostala do vedení až na začátku třetí části, hned ale o jednobrankový náskok přišla.

Po dvou gólech hostů to bylo 4:5 a blížila se poslední minuta utkání. Kanaďané nakonec stihli vyrovnat a v prodloužení hned ve druhé minutě rozhodli o svém postupu. Vyrovnávací branka nicméně padla podle záběrů televize TSN krátce po vypršení časomíry.

Podle pravidel turnaje ovšem nebyl přítomen videorozhodčí a o všem tak rozhodl hlavní sudí ve spolupráci s čárovými. Gól uznali, ten ale padl několik setinek po vypršení času.

Ve finále dominance, bronz putuje do Ruska

Kanada nicméně nakonec postoupila do finále a v něm už byla zcela dominantní. Se Švédskem sice po dvanácti minutách prohrávala 2:0, nakonec ale zvítězila vysoko 2:6 a turnaj, který se půvoBrodně jmenoval Ivan Hlinka Memorial Cup, vyhrála podruhé v řadě.

Bronzovou medaili slaví nakonec Rusové, kteří v zajímavém boji udolali Spojené státy americké 5:4.