Havlát si za Brno nezahraje, ukončil kariéru

Martin Havlát si za Kometu Brno nezahraje. Po dalším zranění se rozhodl hráč, který strávil 14 sezón v NHL, ukončit svou kariéru.

Návrat v dresu Komety se nekoná

Martin Havlát už si další hokejové utkání ve své kariéře nezahraje. Přes web NHLPA se rozhodl ukončit svou bohatou kariéru.

Ještě nedávno se přitom hovořilo o jeho návratu, Havlát trénoval s brněnskou Kometou. Jenže na jednom z tréninků si obnovil zranění třísel a místo návratu tak přišel definitivní konec. “Když se to stalo, bylo jasné, že už si musím konečně přiznat: s hokejem je konec,” uvedl český útočník na webu NHLPA.

Mistr světa i autor téměř šesti set bodů

V NHL odehrál rodák z Mladé Boleslavi celkem 790 utkání. Působil v dresech Ottawy, Chicaga, Minnesoty, San Jose, New Jersey a St. Louis. Právě za Bluesmany odehrál své poslední soutěžní utkání, stalo se tak v listopadu roku 2015.

• Havlát v NHL zaznamenal téměř 600 bodů, konkrétně 594 za 242 branek a 352 asistencí. Pětatřicetiletý, dnes již bývalý útočník je také trojnásobným medailistou z mistrovství světa.

V roce 2000 vyhrál s Českem juniorský šampionát, ve stejném roce získal titul mistra světa i se seniorskou reprezentací. O jedenáct let později startoval na mistrovství světa naposledy a s týmem kouče Aloise Hadamczika získal kov bronzový.

Martin Havlát startoval i na dvou olympijských hrách, v Salt Lake City v roce 2002 a o osm let později v kanadském Vancouveru.