Hadamczik v Brnu rezignoval, Vítkovice cítí šanci

Kometa od Litvínova inkasovala šest branek a Alois Hadamczik rezignoval na post hlavního trenéra. Šanci tak cítí Vítkovice, které ztrácí “jen” sedm bodů.

Vítkovice duel otočily

Další hrozivý duel prožila na svém domácím ledě Kometa. Ta proti obhájci Masarykova poháru inkasovalo potupných šest branek. Až v 58. minutě korigoval Kuboš na konečných 1:6, Brnu se ale vidina dobrého umístění zcela jasně vzdaluje.

V posledních osmi zápasech bodovala Kometa jen jednou, doma před týdnem zdolala Vítkovice. Naopak tento tým zabral a skvělou třetí třetinou otočil utkání v Chomutově.

Nejvíce k tomu přispěl tříbodový Rostislav Olesz a ve Vítkovicích věří, že právě třetí třetina bude odrazovým můstkem pro další zápasy. Body totiž ostravský celek nutně potřebuje. Právě Kometa je nyní jeho největším soupeřem.

• Hadamczik po utkání rezignoval

Vítkovice získaly tři body a na desátou Kometu znovu ztrácí jen sedm bodů. Zanedlouho proběhne reprezentační pauza, před ní ale Vítkovice doma odehrají ještě jeden zápas. A bude se jednat o důležité derby, ve kterém změří síly s Třincem.

Kometa jede do Olomouce a znovu to nebude mít jednoduché. Teoreticky tak osm kol před koncem může nastat situace, ve které budou Vítkovice ztrácet jen čtyři body.

Kometa navíc musí řešit odstoupení trenéra. Po debaklu totiž odstoupil Alois Hadamczik, který tedy na lavičce Brna nevydržel ani jednu celou sezónu.

„Fandím Brnu a tato zpráva se mi říká těžko. Očekával jsem, že doma vyhrajeme a pojedeme do Olomouce pro body. Nepovedlo se to. Chtěl bych, aby vedení týmu dalo impulz, aby se ho někdo pokusil nastartovat. Člověk by měl být vstřícný, že zastupuje velký klub, který impulz potřebuje. Aby měli diváci radost z hokeje. Liborovi Zábranskému jsem oznámil, že chci skončit. Myslím, že je pravý čas. Předávám tým, který je v předkole play-off, což znamená, že se ještě může prát o mety nejvyšší. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří se chovali slušně. Chtěl jsem s Kometou hrát výše, v první čtverce. Ze začátku se to dařilo. Poté jsme se snažili dělat všechno, abychom nahradili zraněné hráče. Bylo spousta zranění a musím říct, že něco podobného nepamatuji. Děkuji všem, i vedení klubu, které mi nemluvilo do sestavy. Přeji Kometě, aby byl závěr daleko lepší. Ještě jednou závěrem všem děkuji.“ řekl po utkání Hadamczik.