Finové senzačně končí stejně jako sborná, Švédové se trápili

Kanada znovu porazila Rusko, tentokrát po dramatu v prodloužení. Senzačně naopak končí Finové, namále měli i obhájci světového zlata.

Rusové předvedli proti Kanadě mizernou první část, ze které se ale dokázali oklepat. V utkání přesto ani jednou nevedli a i když zápas dostali do prodloužení, nakonec inkasovali. Rusové hráli čtyřikrát v oslabení a soupeř hned tři tyto situace využil.

A jednu právě v prodloužení. Po faulu hrdiny olympijského turnaje Kirilla Kaprizova McDavid našel před bránou O´Reillyho a ten poslal Kanadu do semifinále.

Velké trápení poté zažili Švédové, kteří mohou být velmi rádi, že nakonec zápas nešel do prodloužení. Lotyši odvedli vynikající práci, přesto po výsledku 3:2 na turnaji končí.

Stejně tak Finové, kteří hrubě nezvládli další zápas proti outsiderovi. Do vedení je sice dostal Nutivaara, vítěz skupiny B ale absolutně nezvládl první minuty po polovině utkání. Säteri inkasoval tři branky a Finům už se srovnat nepodařilo.

Rantanen sice po perfektní akci v přesilové hře snížil, k vyrovnání už ovšem nedošlo. Proti Kanadě si tak senzačně zahrají Švýcaři.

Rusko – Kanada 4:5 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Michejev (Anisimov, Zajcev), 38. Barabanov (Dadonov), 49. Andronov (Zajcev, Sošnikov), 55. Anisimov (Grigorenko, Zajcev) – 5. Parayko (McDavid, Eberle), 32. Nugent-Hopkins (McDavid, Parayko), 48. Turris (Schwartz), 53. Dubois (Jost), 65. O’Reilly (McDavid, Ekblad). Rozhodčí: Lemelin (Rak.), Rantala – Sormunen (oba Fin.), Oliver (USA). Vyloučení: 4:1. Využití: 0:3. Diváci: 9017.

Švédsko – Lotyšsko 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Forsberg (Kempe, Ekman-Larsson), 42. Arvidsson (Ekholm), 47. Ekman-Larsson (Kempe, Rakell) – 32. Blugers (Rihards Bukarts), 51. Balcers (Keninš). Rozhodčí: Mayer (USA), Olenin – Otmachov (oba Rus.), Kohlmüller (Něm.). Vyloučení: 5:1. Využití: 1:0. Diváci: 12 490.

Finsko – Švýcarsko 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Nutivaara (Koivisto, Rantanen), 49. Rantanen (Savinainen, Aho) – 30. Corvi (Fiala, Niederreiter), 33. Vermin (Meier), 34. Hofmann (Moser, Fora). Rozhodčí: Reneau (USA), Jeřábek – Lhotský (oba ČR), Lazarev (Rus.). Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. Diváci: 5634.