Finové se trápili s Běloruskem, Rusové po nájezdech porazili Švédsko

Hned úvodní den světového šampionátu nabídl dva vyrovnané duely. Tři body po boji získali Finové, dva body díky výhře po nájezdech berou Rusové.

Finové se po skvělém úvodu trápili

Finové měli vynikající vstup do šampionátu, po trefách Aha a Osaly vedli už o dvě branky. Stejný stav platil i na konci druhé části, kdy ale velkou chybu udělal gólman Korpisalo a Jegor Šarangovič uklidil puk do odkryté branky.

Ve 45. minutě navíc Korpisala propálil Kovyršin a s Finskem to nevypadalo ideálně. Deset minut před koncem ovšem přesilovou hru využil Savinainen a zajistil pro Finy důležité vítězství.

Finsko – Bělorusko 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Aho (Filppula), 6. Osala, 50. Savinainen (Rantanen, Aho) – 39. Šarangovič, 45. Kovyršin (Graborenko)

• Švédové sehráli s Ruskem vyrovnanou bitvu

Do utkání mezi Švédskem a Ruskem vstoupili lépe svěřenci trenéra Grönborga, V 15. minutě chybovala ruská obrana, Rask našel v mezikruží Eliase Lindholma a ten propálil gólmana Vasiljevského.

Hrál se poměrně obranný hokej, několik šancí jsme ale viděli. Dadonov trefil tyč a proti švédským hráčům si vedl výborně Vasiljevskij.

Na další gól se tak čekalo až do třetí třetinu. Rusové měli vynikající vstup do třetí části a zaslouženě vyrovnali, po nedůrazu švédských beků se před brankou objevil Andronov a vyrovnal na 1:1.

Švédové následně hru vyrovnali a měli šanci na vedení, Vasiljevskij ale střelu Brodina dokázal vyrazit. Nakonec tak muselo rozhodnout prodloužení, potažmo nájezdy. V prodloužení měl největší šanci Kučerov, který sám ujížděl na švédskou branku, svůj blafák ale nezakončil přesně.

V nájezdech poté jako jediný uspěl Artěmij Panarin. Švédové si nepřišli na Andreje Vasiljevského a tak se z výhry radují obhájci světového bronzu.

Švédsko – Rusko 1:2 po nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. E. Lindholm (V. Rask) – 44. Andronov (Barabanov, Provorov), rozh. náj. Panarin