Finále Ligy mistrů bez české účasti

Synottip

Třinec doma bojoval do posledních chvil, nájezdy ale Oceláři nezvládli a finále si tak nezahrají. Chybět bude ve finále i Liberec, který dnes inkasoval šest branek.

Třinec obrat nedotáhl

Oceláři začali doma skvěle, už ve 3. minutě Marcinko za bránou skvěle předložil puk Růžičkovi a ten poslal domácí do vedení. První třetinu ale nakonec ovládl finský soupeř, Vainio a Immonen propálili Hrubce a s Třincem to nevypadalo dobře.

Nakonec ale Třinec poslal zápas do nájezdů. Ve 26. minutě dotlačil puk do sítě Kovařčík, v závěrečné dvacetiminutovce se trefil i Musil a v 51. minutě podruhé skóroval Kovařčík, hlavní hvězda utkání.

V prodloužení se nerozhodlo a tak na řadu přišly nájezdy. A zatímco žádný třinecký hráč neuspěl, za hosty skóroval Immonen a následně i Soumela, který definitivně rozhodl o postupu Jyväskyly.

• HC Oceláři Třinec – JYP Jyväskylä 4:3 po nájezdech (1:2, 1:0, 2:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Růžička (Marcinko), 26. M. Kovařčík (Chmielewski, Dravecký), 48. Musil (M. Kovařčík), 51. O. Kovařčík (Cienciala, M. Kovařčík) – 11. Vainio (Immonen), 18. Immonen, rozhodující nájezd Immonen

Liberec inkasoval šest branek

Už od sedmé minuty bylo prakticky rozhodnuto. Växjö se díky Lundbergovi dostalo do dvoubrankového vedení a Liberec reagovat nedokázal.

Ačkoliv doma uhrál remízu, v 16. minutě zvyšoval Fröberg už na 3:0 a bylo hotovo. Druhá třetina přinesla remízu, za hosty čestný úspěch zaznamenal Petr Jelínek, který v přesilové hře šikovně tečoval ránu Krenželoka. Jenže poslední část znovu patřila domácích, kteří i díky dvěma dalším brankám zvítězili vysoko 6:1.

Växjö Lakers – HC Bílí Tygři Liberec 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Pettersson (Martinsson, Pesonen), 7. Lundberg (Shinnimin, Calof), 16. Fröberg (Netterberg, Welch), 22. Kiiskinen (Pesonen, Persson), 53. Netterberg, 59. Pettersson (Kiiskinen, Welch) – 40. Jelínek (Krenželok, Ševc)