Fanoušci Panthers házejí na led krysy

Florida Panthers

Florida Panthers má jednu z nejdivnějších, ale také nejvíce oblíbených hokejových tradic, které se v NHL objevily. Od poloviny 90. let začali fanoušci na led házet plastové krysy, aby oslavili góly. Je těžké uvěřit, že tomu je již 20 let, kdy tuto tradici započal Scott Mellanby, který byl součástí pověstného “rat tricku”.

Panteři ve čtvrtek večer oslavili dvacáté výročí této tradice. Proti New Jersey Devils byly připraveny krysy, na kterých bylo napsáno “Rok Krysy 1995-06”. Takže co se stane, když dáte fanouškům krysy zdarma?

Ve druhé třetině dal Jonathan Huberdeau skvělý gól po individuální akci a srovnal skóre zápasu na 1:1. Po několik dalších minut vypadal BB&T Center jako stará Miami Arena, krysy létali až zpod střechy na led.

Nebylo to sice tolik krys, jako jsme byly zvyklí v roce 1996, ale bylo jich tam opravdu hodně. Aspoň se zametači ledu nenudili.

• Od doby, kdy “rat trick” tradice začala, se na led házejí předměty především po hattricku nějakého hráče. Pokud totiž fanoušci házejí na led předměty, může to vyústit trestnými minutami pro domácí tým. Rozhodčí tak ve včerejším zápase museli časoměřičům říct, aby lidem oznámili, že pokud se to stane ještě jednou, budou to pro domácí penalty.

Po tom, jak byl led uklizen, se na kostce toto prohlášení objevilo a také bylo zmíněno, že i divák může být z haly vyveden.

To trochu fanoušky naštvalo, ale pravidla jsou pravidla. Co se pak tedy stalo? Další branka Panthers znamenala ještě více krys a také trest pro domácí. Ale sranda musí být, že ano? Zde je video z celé situace.