Dvakrát 500: Jubilejní bod slavili Tavares a Krejčí

Na metu 500 bodů v NHL dnes dosáhli dva hráči. Gólem se o to postarali útočníci John Tavares z NY Islanders a David Krejčí z Bostonu.

V posledních dnech se řešili Ovečkin a St. Louis

V posledních dnech se v NHL řešili především dva hráči. Tisící bod v nejlepší hokejové lize světa nedávno zaznamenal ruský kanonýr Alexander Ovečkin z Washingtonu Capitals.

Dnes ráno se poté velké pocty dočkal i Martin St. Louis, který již ukončil kariéry. V hale Tampy Bay Lightning vystoupal jeho dres a číslo 26 bylo slavnostně vyřazeno.

Krejčí a Tavares s pětistovkou

Dnes se ale kromě toho dočkali dva hráči významného milníku. Pětistý bod v NHL zapsali John Tavares z New Yorku Islanders a také český útočník David Krejčí z Bostonu.

• Kapitán Ostrovanů se dočkal v duelu na ledě Floridy Panthers. 499. bod si připsal už ve 4. minutě, kdy přesnou ranou zvyšoval na 0:2. V polovině poslední třetiny poté další brankou zvýšil na 2:4 a dočkal se 500. bodu. Stále to ale nebyla konečná, neboť při hře domácích bez gólmana Tavares dovršil hattrick a načal tak svou druhou pětistovku.

David Krejčí taktéž 500. bod zaznamenal díky vstřelené brance, jeho Boston doma nedal šanci Philadelphii a zvítězil vysoko 6:3. Český forvard se trefil na začátku druhé části z přesilové hry, kdy mu puk naservíroval Czarnik.

V duelu proti Letcům bodoval i David Pastrňák, jenž si připsal dvě asistence. Hlavní hvězdou duelu se ale stal Kanaďan Brad Marchand, který dvě branky vstřelil a na další tři nahrál.