Domi potrestán na jedno utkání

Max Domi

Když přijde na jeho styl hry, je bezpečné říci, že se nováček v dresu Arizony Coyotes Max Domi po svém otci nepotatil. Jeho otcem je bývalý tvrďák Toronta Maple Leafs Tie Domi. Ale na rozdíl od bitek a působení fyzického chaosu je Max více ofenzivně talentovaný hráč a připisuje si na konto body. Je v tom navíc dobrý. Proti Anaheimu Ducks ale ve čtvrtek předvedl i něco trochu ostřejšího.

Zatímco Coyotes prohrávali 5:1 s Ducks a nedlouho poté, co si Nick Ritchie z Anaheimu a Jarred Tinordi z Arizony vyměnili rány, Domi dostihl Ryana Garbutta a srazil ho k zemi. Pak s ním vyprovokoval bitku, protože on předtím trefil Domiho spoluhráče Olivera Ekmana-Larssona.

Tady je záznam celé situace:

• Spolu s pětiminutovým trestem přímo ve hře Domi dostal ještě dodatečný trest v podobě stopky na jeden zápas, protože se pustil do pěstního souboje v posledních pěti minutách klání. To automaticky znamená jedno-zápasový oddych, pokud se vedení ligy nerozhodne o zrušení. To se ale nestalo. Zmeškal tak zápas Arizony proti Floridě Panthers.

Domi je jeden z nejlepších nováčků v ročníku. Má na kontě 43 bodů za 17 branek a 26 asistencí. Odehrál za Coyotes celkem 64 zápasů.

Jeho souboj s Garbuttem ve čtvrtek byl pouze druhou bitkou v sezóně.

Tady je úryvek z pravidla, které se v tomto případě použilo:

46.22 – Hráč, který je iniciátorem sporu v posledních pěti minutách základní části utkání nebo kdykoli v prodloužení, bude suspendovaný na jeden zápas a to po shlédnutí záznamu celé situace. Pokud by byla suspendace zneužita, kouč bude muset zaplatit 10 tisíc dolarů a pak vždy dvojnásobek za každé další takovéto provinění.