Divoká série: Ducks s Oilers předvedli dva bláznivé, ale odlišné zápasy

Vyřazovací boje NHL se pomalu blíží ke konferenčnímu finále. Boje druhého kola budou zanedlouho minulostí. Na západě bude muset rozhodnout sedmý zápas v sérii mezi Anaheimem a Edmontonem. Tomuto souboji však předcházely dva divoké, ale za to úplně odlišné zápasy. Pojďme si je zrekapitulovat.

5. zápas za stavu 2:2 se hrál v Kalifornii a vše nasvědčovalo tomu, že Edmonton se ujme vedení a na domácím ledě bude mít k dispozici postupový mečbol. Oilers vedli zásluhou Draisaitla, McDavid a Caggiulu už 0:3, tento stav byl platný až do 57. minuty.

Následně byli domácí diváci svědky něčeho, o čem se jim nezdálo ani v nejkrásnějším snu. Tři minuty před koncem řádné hrací doby snížil Getzlaf, už o pár vteřin později vstřelil kontaktní gól obránce Fowler. Totálně šílenství vypuklo v Honda Center v čase 59:45, když domácí Rickard Rakell využil drtivý tlak Ducks a poslal zápas do prodloužení.

To první rozuzlení nepřineslo, ve druhém se však těšili znovu domácí. Hvězda Anaheimu Corey Perry dokončila famózní obrat a Ducks se ujali vedení v sérii 3:2 na zápasy. Ani samotný Connor McDavid, kapitán Edmontonu, nevěřil vlastním očím.

5. zápas: Anaheim – Edmonton 4:3pp (0:0, 0:3, 3:0 – 0:0, 1:0) – stav série 3:2
Branky: 57. Getzlaf, 58. Fowler, 60. Rakell, 87. Perry – 21. Draisaitl, 23. McDavid, 33. Caggiula

Kapitán McDavid nemohl uvěřit, jakým způsobem jeho tým prohrál

V zápase číslo 6 měla parta kolem kapitána McDavida nůž na krku. Na domácím ledě musela vyhrát, případná prohra by totiž znamenala konec sezóny. To si v Edmontonu nikdo nepřipouštěl a kanadský tým nastoupil do zápasu s velkou dávkou motivace a odhodláním. Mečbol soupeře odvrátili Oilers už v první třetině, ve které rozdrtili svého soupeře 5:0.

Ačkoli již bylo rozhodnuto, v druhé třetině nepolevili a po 40. minutách vedli 7:1. Následně diváci gól neviděli, ale domácí publikum mohlo být spokojeno. Jejich tým si po skvělé výhře vybojoval rozhodující zápas. Kdo se bude těšit z vytouženého postupu?

6. zápas: Edmonton – Anaheim 7:1 (5:0, 2:1, 0:0) – stav série 3:3
Branky: 3., 8. a 36. Draisatl, 9. Kassian, 12. a 19. Letestu, 21. Slepyšev – 29. Rakell