Desítka pro Olomouc, debakl Sparty. Takové bylo 3. kolo Tipsport extraligy

Olomouc nemá bod ani po třetím kole, v Plzni totiž inkasovala rovných deset branek. Debakl si odváží i Sparta, v Ostravě prohrála vysoko 1:6.

Desítka pro Olomouc a dva hattricky

Olomouc je na začátku sezóny ve velké krizi, dnešní duel to jen potvrdil. Z Plzně si Olomouc odváží nelichotivou desítku. Začalo to přitom poměrně klidně, v první třetině se Indiáni prosadili jen dvakrát, to druhá část už přinesla branky tři. V poslední třetině se ale Plzeň rozjela a nakonec desátou branku vstřelila. Velkou měrou se o to postarali Tomáš Mertl a Dominik Kubalík, oba dva dosáhli hattricku.

Hattrick Květoně a rozložení Sparty

Ani největší optimista a fanoušek Vítkovic nečekal, že by domácí Ridera takto přejela favorizovanou Spartu. Ostravský celek ovšem předvedl fantastický výkon a může se radovat z výhry 6:1! Nejvíce se o ni postaral útočník David Květoň, který vsítil hattrick.

Kometa poprvé padla

Kometa poprvé v sezóně padla, navíc poměrně překvapivě. Doma nestačila na Mladou Boleslav. Rozhodl závěr utkání, ve kterém hrálo Brno pětiminutovou přesilovku. Místo vítězné branky ale inkasovalo a nemá tedy ani bod.

• Liberec s Litvínovem s fantastickým finišem

Liberec doma prohrával po dvou třetinách o dvě branky se Zlínem, Litvínov hrál bezbrankovou partii s Mountfieldem. Třetí třetiny ale tyto celky ovládly, nastřílely po třech gólech a slaví plný zisk.

Chomutov stále stoprocentní

Jediným stoprocentním celkem zůstává Chomutov, který dnes uspěl na ledě Pardubic. Výrazně k tomu přispěl kapitán Pirátů Michal Vondrka, jenž k jedné asistenci přidal i dvě branky a momentálně se šesti body dělí první příčku v kanadském bodování.

Třinec s čistým kontem

Potřetí v řadě bodoval Třinec, který si nedělal potíže s Jihlavou. Vzadu udržel čisté konto a díky brankám Adamského a Janka zvítězil 0:2.