Datsyuk přišel o zub

Přijít sem tam o zub je rizikem, který hráči NHL pravidelně podstupují. Druhá třetina zápasu číslo 2 mezi Detroitem Red Wings a Tampou Bay Lightning to ukázala i Pavlovi Datsyukovi.

Vše se stalo v rohu kluziště, kdy ho holí zasáhl obránce soupeře Victor Hedman. I když bylo celkem zřejmé, že ho Hedmanova hůl zasáhla, jediným vyloučeným byl právě Datsyuk, který se šel po tomto incidentu pomstít.

Nebyl ani schopný si pak sám trest odpykat, neboť musel do šatny na lehčí zubařské ošetření. Ještě před vhozením následného buly jel kapitán Red Wings Henrik Zetterberg spolu se členem realizačního týmu vyražený zub hledat. A to se jim i nakonec podařilo.

• Datsyuk se již do druhé třetiny nevrátil, ale na poslední dějství byl již připraven. Tohle je prostě playoff a nějaký takovýto malý šrám nemůže hokejistovi zabránit v hraní.

Týmu ani toto zaujetí pro hru nepomohlo a prohráli i druhé utkání s Blesky v poměru 5:2. Tampa tak do letošního playoff vstoupila nadmíru dobře, i když na konci sezóny měla smůlu na zranění. Ze sestavy pro boje o Stanley Cup vypadal obránce Anton Stralman kvůli zlomené noze a největší hvězda klubu z Floridy Steven Stamkos má krevní sraženinu, takže se vůbec neví, kdy bude moci v hokeji pokračovat.

Lightning na to ale zareagovali velmi dobře, když do prvního útoku nasadili Nikitu Kucherova, Tylera Johnsona a Alexe Killorna. Toto trio zajistili proti Rudým křídlům čtyři z pěti branek. V prvním zápase to byly branky tři a dohromady tato trojice zaznamenala již 15 bodů pouze v těchto dvou duelech.