Další třetina hrůzy a Slovensko má čtvrtfinále hodně daleko

Slovensko zažilo po dvou nepovedených třetinách s Německem jednu třetinu hrůzy i s Běloruskem a po prohře 2:4 má čtvrtfinále hodně daleko.

Včera dvě, dneska jedna

Proti Německu zažili Slováci dvě hrůzostrašné třetiny, dnes pouze jednu. I to ovšem stačilo na druhou porážku v řadě, která znamená výraznou komplikaci v boji o postup do čtvrtfinále.

Slováci vedli po dvou třetinách o dvě branky, když se trefili Sekera a Jurčo. Ten duel dohrával s deseti stehy na rtech, hokejkou ho přitom zasáhl vlastní hráč.

Ve třetí části ovšem Slováci naprosto odpadli. Ztratili obránce Sersena a dohrávali pouze s šesti beky. Bělorusko začalo svého soupeře přehrávat a brzy snížili.

• Mikúš bránil skutečně hloupě

Naprosto hrozivě bránil ve 43. minutě Juraj Mikúš, který tečoval ránu Gotovetse a Hudáček na jeho pokus nedosáhl. O šest minut později Gavrus vyrovnal a se Slovenskem to nevypadalo vůbec dobře.

Naši sousedé často propadali v obraně a výsledkem byl rozhodující gól Bělorusů, v 55. minutě unikl Stepanov a bylo rozhodnuto. Po další chybě poté skóroval i Linglet a Slovensko tak padlo 2:4.

Po dvou duelech měli Slováci šest bodů a byli na nejlepší cestě do čtvrtfinále. Nyní je ale vše naopak. Slováci se brzo propadnou na nepostupové příčky a v závěru navíc odehrají souboje s Kanadou, Finskem a USA. Moc šancí se tak Slovensku nyní nedává. Co myslíte, mohou Slováci ještě postoupit mezi osm nejlepších?