Crosby se zařadil mezi legendy, překročil hranici 1000 bodů

Sidney Crosby

Sidney Crosby patří mezi nejlepší hokejisty na světě, což dokazuje každoročně v NHL. Ve své sbírce má hned dva Stanleyho poháry a několik individuálních ocenění. Kromě toho, v posledních dnech dosáhl obrovský milník. Kapitán Pittsburghu totiž překonal metu 1000 bodů a stal se 86. hráčem v historii ligy, kterému se to podařilo.

Stalo se tak ve čtvrtek v zápase proti Winnipegu, který Penguins zvládli a zvítězili 4:3 po prodloužení. Crosby v tomto duelu zaznamenal vítězný gól a dvě asistence, což znamenalo, že překročil hranici 1000 bodů. Zařadil se tak k dalším hvězdným hráčům – v této sezoně tuto bodovou metu překonali Alexander Ovečkin z Washingtonu a Henrik Sedin z Vancouveru.

29letý Kanaďan potřeboval odehrát pouze 757 zápasů, v historii celé NHL bylo rychlejších pouze jedenáct hráčů. Crosby má momentálně na kontě 1003 bodů (370+633), tisícovku mohl překonat mnohem dříve, ale výrazně jej limitoval otřes mozku.

“Je hezké vyhrát zápas, když máte takový historický večer. Chcete ho ukončit správným způsobem,” řekl po zápase s Winnipegem Crosby. A měl pravdu, ukončil jej skvělým způsobem a navíc před domácími fanoušky. Minutu do konce prodloužení totiž rozhodl o výhře Pittsburghu 4:3. Následně v zápase proti Columbusu nebodoval, ale brankový zápis zaznamenal při prohře s Detroitem 2:5.

• Chválil ho i trenér Mike Sullivan, který vlastně neprozradil světu nic nového – “Sidney je ohromný hráč,” poznamenal trenér aktuálně druhého týmu Východní konference.