Co přinesla noční NHL? Fotbalový zákrok Millera, zeď s názvem Carey Price a neuvěřitelný vlastňák Bostonu

NHL přináší každou noc zajímavé momenty a dnes to platilo trojnásobně. Diváci měli na vlastní oči možnost vidět brankářské umění Ryana Millera z Vancouveru, který ukázal, že by se dokázal uživit i jako fotbalový brankář. Dále byli svědky toho, že Carey Price je doslova zeď a je těžké ho překonat, i když leží na zemi. Trio situací uzavírá kuriózní a vtipný moment, ani sami hráči Bostonu nevěřili, jaký vlastní gól si vstřelili po vhazování v jejich obranném pásmu.

První zajímavou situaci přinesl zápas mezi Detroitem a Vancouverem, přesně závěr jeho 58. minuty. Canucks prohrávali na ledě Joe Louis Areny už 1:3, chystali se stáhnout ze hry brankáře Millera a hrát powerplay. Vancouver měl puk v útočném pásmu, Miller už bruslil na střídačku, ledaže v tom momentě domácí Detroit získal puk, Henrik Zetterberg měl na dohled prázdnou bránu. To si všiml Miller, který se bleskově vrátil do brány a pokus švédského útočníka zlikvidoval na poslední chvíli fotbalovým způsobem. Dokonce dokázal udržet puk v lapačce, skóre se tak neměnilo.

Carey Price není brankář, je to zeď. I takové ohlasy proudí zámořím po posledním zápase Montrealu proti Los Angeles Kings. Domácí Montreal vedl už 3:0, v polovině třetí třetiny měli hosté k dispozici 4 minutovou přesilovku, ze které nakonec skóroval Toffoli. Kings mohli vstřelit gól již předtím, jenže proti byl parádně chytající Price. Na toho nevyzrál z bezprostřední blízkosti ani Anže Kopitar a to kanadský brankář dokonce ležel na zemi!

•

NHL přináší i kuriózní vlastní góly, jeden jsme viděli v duelu Bostonu proti Columbusu. Domácí vybavili zápas už v první třetině, kdy vedli 4:1 a bylo rozhodnuto. Ve druhé třetině zvyšoval na 5:1 Backes, ale o moment zápasu se postarali ve třetí třetině hráči Bostonu. Za stavu 5:1 se vhazovalo v obranném pásmu Bruins. Moore sice buly vyhrál a poslal ho za sebe na obránce Millera, ten však nezvládl puk zkrotit a utekl mu do brány, za záda překvapeného a možná nepozorného Tuukky Raska. Viděli jste někdy kurióznější vlastenec?