České celky mají k postupu do finále Ligy mistrů dál

Českým celkům se úvodní zápasy semifinále Ligy mistrů příliš nepovedly. Liberec doma pouze remizoval, Třinec odjíždí z Finska s porážkou 2:4.

Po chybě Januse stihl Liberec jen vyrovnat

Český celek od první minuty druhé části na svého švédského soupeře ztrácel. Po špatné rozehrávce gólmana Januse dopravil kotouč do odkryté domácí svatyně Liam Reddox.

Reddox jel vzápětí znovu sám na Januse, tentokrát byl úspěšnější slovenský gólman, který v dalším průběhu předvedl bezchybný výkon a především díky němu nakonec Liberec udržel remízu.

Tu domácím zajistil ve 47. minutě Lukáš Jašek, kterému puk před prázdnou bránu fantasticky přihrál Dominik Lakatoš. Hosté mohli vyhrát díky další příležitosti Reddoxe, Janus byl opět proti. A tak první duel vítěze nemá, přesto je švédský celek favoritem na postup do finále.

• HC Bílí Tygři Liberec – HC Växjö 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 47. Jašek (Lakatoš) – 21. Reddox (Fröberg)

Naprostý kolaps Třince ve druhé třetině

Třinec ovládl první část a ve vyrovnaném utkání šel do vedení, ve 12. minutě od modré čáry v přesilové hře vypálil Polanský a Adamský jeho pokus šikovně tečoval za záda gólmana Olkinuory.

Jenže ve druhé části přišel naprostý kolaps hostujícího týmu. Gól Rooby z 27. minuty ještě nepočítejme, poté ale během tří minut inkasoval Třinec tři branky a bylo po utkání.

Při přesilovce 5 na 3 skóroval Mikko Mäënpää, stejný hráč o necelé dvě minuty využil i klasickou přesilovku. Hrozivou tříminutovku poté dokonal Janne Kolehmainen, který parádně tečoval střelu Vainia od modré.

Oceláři reagovali sice branku Marcinka v úvodu poslední třetiny, nic dalšího už se ovšem nestalo a tak má blíže k postupu finský tým.

JYP Jyväskylä – HC Oceláři Třinec 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Rooba (Jokinen, Turkulainen), 33. Mäenpää (Puustinen, Tuppurainen), 34. Mäenpää (Immonen), 35. Kolehmainen (Vainio, Saari) – 12. Adamský (Polanský, Krajíček), 43. Marcinko (Svačina, Růžička)