Češi v KHL (5.): Gólmané zářili, tříbodový Polášek

I ve včerejších zápasech KHL byli Češi vidět. Dominik Furch a Jakub Kovář znovu zářili, to Alexander Salák střídal. A výborně si zatím vede i bek Adam Polášek.

Furch má fantastická čísla

Fantastickou sezónu zatím prožívá český gólman ve službách Omsku Dominik Furch. Ten včera v utkání proti Rize inkasoval jen jednou a pochytal celkem 40 střel.

V probíhajícím ročníku má téměř čtyřiadevadesáti procentní úspěšnost a patří mezi opory Avangardu. I díky němu Omsk vede Východní konferenci KHL.

Výborně si včera vedl i další český brankář, Jakub Kovář z Čerepovce. Kovář chytal proti svému bývalému klubu, Jekatěrinburgu, a i přes dva inkasované góly byl jednou z hlavních hvězd duelu. Kovář kryl 39 střel a Čerepovec nakonec zvítězil 4:2.

• Vadit mu nemusel ani fakt, že ho překonal český útočník Jan Buchtele. Ten si za dvacet minut na ledě připsal pět střel na branku, v tabulce +/- zůstal na nule

Třetí český gólman už tak spokojený být nemohl. Alexander Salák v brance Novosibirsku duel proti Dynamu Minsk nedochytal. V polovině druhé třetiny inkasoval čtvrtou branku a brankoviště opustil. Z jednadvaceti střel inkasoval tedy čtyřikrát a statistiky si tedy příliš nepolepšil.

V dresu domácího týmu zaujal český bek Lukáš Krajíček. Povedený zápas to ale rozhodně nebyl. Krajíček si totiž připsal osm trestných minut a hned dvě jeho vyloučení hosté využili.

Polášek si KHL užívá

Hostující tým se naopak znovu mohl opřít o výkon českého obránce Adama Poláška. Ten zatím v KHL žije sen, v sezóně zaznamenal už deset bodů, vládne obráncům i statistice +/-. Momentálně je Polášek na čísle +9.

V souboji s Minskem poprvé v sezóně skóroval a připsal si i dvě asistence. Stal se jednou z hvězd utkání a fanoušci doufají, že ve výborných výkonech bude pokračovat.