Češi v KHL (2.): Znovu zářil Furch, bodovali pouze tři hráči

Dominik Furch prožívá skvělý start do sezóny, i ve třetím duelu zvítězil. To Jakub Kovář inkasoval od Čeljabinsku sedm branek.

Z gólmanů spokojený jen Furch

Tři brankáři se zapojili do víkendového, respektive sobotního programu. Ale pouze jeden z nich mohl být po utkání spokojený.

Výtečné výkony předvádí gólman Avangardu Omsk Dominik Furch. Ten v prvních dvou zápasech inkasoval jen jednou a jedinou střelu za sebe pustil i v duelu s Barysem Astana. Furch kryl 21 střel a opět byl vyhlášen hráčem utkání.

To Jakub Kovář tentokrát nezářil. Po výhře nad Magnitogorskem inkasoval od Čeljabinsku sedm branek z jednatřiceti střel. V utkání mohlo dojít na český gólmanský souboj, ale Pavel Francouz zůstal jen na střídačce.

• A porážku musel zkousnout i Jakub Sedláček v dresu Rigy, jehož tým po výsledku 4:3 nestačil na Spartak Moskva. V dresu vítězného mužstva odehrál 17 minut Lukáš Radil, ale do statistik se nezapsal.

Bodovali pouze tři hráči

V sobotním programu bodovali pouze tři čeští hráči. Roman Horák si za patnáct minut na ledě připsal jednu asistenci, Podolsk ovšem nestačil na Vladivostok a po velkém boji prohrál 5:4.

Lépe si vedl obránce Jakub Jeřábek ze stejného klubu, za 23 minut zapsal dvě přesně přihrávky. A opět bodoval i nejlepší český hráč v KHL, Jan Kovář.

Magnitogorsk ovšem podruhé za sebou prohrál, obhájce Gagarinova poháru nestačil na Petrohrad, hlavního favorita na zisk titulu. Jan Kovář sice v 15. minutě otevřel v přesilové hře účet utkání, nakonec si ale připsal dva mínusové body ve statistice pravdy.