Češi porazili Švédsko, zářil Kovář

Karjala Cup začala pro český národní tým vítězně, v Plzni naši hokejisté porazili výběr Švédská vysoko 6:3. Zářila první formace, jenž obstarala pět branek.

Výborný výkon a jasná výhra

Karjala Cup není pro český výběr příliš oblíbená, poslední tři ročníky vždy skončily neslavně, přesněji posledním místem.

Nyní to ale vypadá daleko lépe, Češi v Plzni předvedli vynikající výkon a zaslouženě porazili Švédy vysoko 6:3. Skóre otevřeli Češi už v 1. minutě, respektive v prvním střídání. Střelu Kováře dorazil Jeřábek. Oba dva v Plzni dříve působili a tak se dočkali ovací ve stoje.

Aktivní Češi přidali v 10. minutě druhou branku zásluhou Jarůška a i když tři minuty před přestávkou inkasovali, ve druhé třetině znovu utekli na rozdíl dvou branek. Tentokrát u toho byl Dominik Kubalík, jenž za Plzeň hraje aktuálně.

• První útočné trio nakonec zařídilo pět branek našeho týmu. Dominik Kubalík si připsal tři body, Jan Kovář ještě o bod více. Švédové se sice prosadili třikrát, inkasovali ovšem šest branek a zaslouženě prohráli.

Radil první hvězdou

První hvězdou duelu byl ovšem vyhlášen útočník Lukáš Radil, jenž vstřelil dvě branky. Po utkání ale chválil především kapitána Jana Kováře.

„Honza je strašně šikovnej, jeho kvality ani netřeba popisovat, je to jeden z našich nejlepších hráčů. Ale i Kubalda hrál výborně,” řekl médiím po povedeném duelu se Švédskem.

Česko – Švédsko 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 1. Jeřábek (Jan Kovář, Polášek), 10. Jarůšek (M. Kvapil), 24. Radil (D. Kubalík, Rutta), 41. Radil (Jan Kovář), 49. Jan Kovář (D. Kubalík), 60. D. Kubalík (Jan Kovář) – 17. Gynge, 28. J. Lundqvist (N. Andersson), 53. Zackrisson (Ahnelöv, Gynge).