Češi po nepovedené první třetině znovu končí ve čtvrtfinále

Česká reprezentace proti Američanům nezvládla první třetinu a i když dokázala vyrovnat, po výsledku 3:2 na světovém šampionátu znovu končí ve čtvrtfinále.

Další hrozivá první část utkání

Před poloprázdným hledištěm se v úvodu utkání příliš atraktivní hokej nehrál. Největší šanci měl Atkinson, po teči Francouze skončil puk na horní tyči. Poprvé tak diváci viděli branku v 11. minutě, parádně se uvolnil Patrick Kane a střelou ke vzdálenější tyčce prostřelil Francouze.

O dvě minuty poté navíc chybovala česká defenziva a Cam Atkinson měl pohodlnou práci. Češi první třetinu znovu nezvládli a do šaten šli s dvougólovým mankem.

Obrovská změna ve druhé části a vyrovnání

Ve druhé části se náš přístup diametrálně změnil, přesto měli Američané několik šancí ke skórování. Francouz ale puk za svá záda nepustil a tak se Česku podařilo srovnat.

Po parádní přihrávce Faksy puk do brány za Kinkaida napálil Řepík, o šest minut později poté Nečas vložil hůl do rány Pastrňáka a mohlo se začít od nuly.

Velkou šanci měl ve třetí části Červenka, své prokletí na tomto turnaji ale nezlomil. Z následného protiútoku se znovu prosadil Patrick Kane a rozhodl o postupu Spojených států amerických. Češi ještě měli několik šancí, Kinkaida už ovšem nepřekonali. A tak pro nás potřetí v řadě končí světový šampionát ve čtvrtfinále.

ČR – USA 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Řepík (Faksa, Gudas), 31. Nečas (Pastrňák, Hronek) – 11. P. Kane (D. Ryan), 13. Atkinson, (Bonino, J. Gaudreau), 47. P. Kane (D. Ryan). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Kubuš (SR) – McCrank (Kan.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4846.