Češi nedali šanci Bělorusku, tři branky pro obránce

Česká reprezentace nedala ve svém druhém utkání na šampionátu šanci Bělorusku a po skvělém výkonu zvítězila přesvědčivě 6:1.

Češi začali výborně

Proti Bělorusku jsme měli vynikající vstup do utkání. Ve 14. minutě se protáhl na levé straně Birner a Petr Vrána svým prvním gólem na MS v kariéře otevřel skóre. O čtyři minuty později poté vypálil Gudas a bylo to o dvě branky.

Lalande na jeho pokus nedosáhl, jelikož rána od modré byla tečována hokejkou jednoho z běloruských beků. Začátek druhé třetiny ale Česku nevyšel a Bělorusko dvakrát udeřilo.

Zatímco ale gól Pavloviče platil, trefa Andreje Kosticyna nebyla uznána, jelikož rozhodčí odpískal faul. Na trestnou lavici ale putoval český obránce Kundrátek.

• Výborný závěr a nuda pro Francouze

Češi byli poté jasně aktivnější a Jeřábek orazítkoval břevno. Netrvalo však dlouho a Lalande inkasoval potřetí, po krásné akci Horáka se trefil Roman Červenka.

Ve třetí třetině už to byla jízda Čechů, další góly přidali Šimek, Voráček a Kempný a česká reprezentace tak zvítězila vysoko 1:6.

Zajímavostí je, že český gólman Pavel Francouz si připsal jen šest úspěšných zákroků, moc střel na něj dnes neletělo. A ve statistice má nakonec horší procentuální úspěšnost než běloruské duo Lalande – Karnaukhov.

Bělorusko – Česko 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. Pavlovič (Lisovec, Děnisov) – 14. P. Vrána (Birner), 18. Gudas (Voráček), 36. Červenka (Horák), 48. R. Šimek (Voráček, Radil), 50. Voráček (Pastrňák, Kundrátek), 60. Kempný (R. Hanzl, T. Zohorna)