Češi mají za sebou další pohodový zápas, po výhře nad Francií jsou ve čtvrtfinále

Synottip

Česká reprezentace má po Bělorusku za sebou další pohodovou výhru. Tentokrát šesti góly zničila Francii a zajistila si čtvrtfinále.

Rozhodnutí už znovu v úvodu

Česká reprezentace znovu řádila v první části a už po dvaceti minutách bylo jasno, že tři body si náš tým připíše do tabulky. Hned třikrát udeřil první útok. Dvakrát se trefil David Pastrňák, třetí branku přidal Dmitrij Jaškin.

Tentokrát ale čeští reprezentanti chtěli přidat další branky. I proto ve 22. minutě proměnil přesilovou hru Horák a o šest minut později vstřelil svou druhou branku, když dorazil ránu Chytila, která mířila do tyče.

Gólmana Quemenera tak vystřídal Ylönen, který si vedl o poznání lépe. V dalším průběhu hry inkasoval už jen jednou, v 51. minutě se po nádherné individuální akci podruhé na turnaji trefil Nečas.

• Obrovská střelecká převaha

Češi měli obrovskou střeleckou převahu, na francouzskou branku vypálili pětapadesátkrát. To Francouzi vystřelili jen desetkrát a tak není divu, že David Rittich vychytal pohodlné čisté konto.

Češi tak zvítězili 6:0 a zajistili si čtvrtfinálovou účast. Stále ale ještě mohou usilovat o lepší umístění. V posledním utkání přivítají zítra večer Rakousko.

Česko – Francie 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Pastrňák (Krejčí), 8. Pastrňák (Jaškin), 15. Jaškin (Krejčík), 22. Horák (D. Kubalík, Šulák), 28. Horák (Chytil, Sklenička), 51. Nečas (Krejčík, Polášek). Rozhodčí: Kubuš (SR), Öhlund (Švéd.) – Kilian (Nor.), Vanoosten (Kan.). Od 33. do 35. minuty nahradil Kiliana Davis (USA). Vyloučení: 2:6, navíc Janil (Fr.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6252.