Češi jsou po fantastickém výkonu v semifinále, nyní na ně čeká Kanada

Po velkém boji česká juniorská reprezentace porazila Finsko a je v semifinále světového šampionátu, kde se postaví Kanadě.

Finové velkou převahu nezužitkovali

Češi začali poměrně dobře a díky aktivitě si vypracovali první přesilovou hru, kterou dokázal zužitkoval Filip Zadina. Poté ale hráli především Finové, kteří nedokázali proměnit několik velkých šancí. Český tým držel i skvělý gólman Kořenář, který ale ve druhé třetině dvakrát inkasoval a Finsko zápas otočilo.

Hosté mohli přidat další branky, jenže místo toho se konalo vyrovnání. Obraně Suomi ujel Reichel a svůj únik zakončil i přes faul brankou. Finové šli do vedení znovu v polovině poslední třetiny, přesto se Česku podařilo vyrovnat. V power-play vypálil od modré Galvas a Filip Zadina svou druhou trefou poslal utkání do prodloužení.

I v něm byli lepší Finové, kteří celkem vyslali na Kořenáře 54 střel. Jenže český gólman chytal skvěle a nakonec tak musely rozhodnout až nájezdy. A zatímco na české straně uspěli Reichel s Nečasem, hosté kontrolovali jen gólem Vesalainena.

V semifinále nás čeká Kanada

Česká reprezentace tak díky skvělé bojovnosti a parádnímu výkonu Josefa Kořenáře postupuje do semifinále, kde ale narazí na Kanadu. Javorové listy ve čtvrtfinále deklasovaly Švýcarsko 8:2 a nezdá se, že by český celek měl zastavit kanadskou cestu do finále.

Ve druhém semifinále narazí Švédsko na USA a i zde je favorit jasný, ve finále bychom měli vidět čistě zámořskou podívanou. Nebo ne?

Česko – Finsko 4:3 po nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Zadina (Nečas, Hájek), 35. K. Reichel (R. Pavlík, Budík), 58. Zadina (J. Galvas, Nečas), rozh. náj. Nečas – 24. A. Räsänen (Vesalainen, Juolevi), 30. Juolevi (Vesalainen, Kuokkanen), 47. Vesalainen (Tolvanen)