Češi i přes dobrý výkon Kanadě podlehli

Česká reprezentace v prvním utkání na ms v ledním hokeji 2017 podlehla i přes výborný výkon Kanadě. Gól Lukáše Radila na body nestačil.

Češi začali aktivně

Česká reprezentace proti Kanadě začala aktivně, do vedení se ale dostal výběr Javorových listů. V 7. minutě za brankou vybojoval kotouč Scheifele a Ryan O´Reilly přesnou ranou poprvé překonal Mrázka.

Zvýšit náskok mohl Scheifele, vedl si ale podobně jako Point, dvakrát výborně zasáhl Mrázek. Na druhé straně nebezpečně pálil Řepík, Pickard ale zasáhl.

A když už byl gólman Kanady překonán, zakročila za něj tyčka. Stalo se tak po ráně Rutty. Další výborné zákroky následně předvedl Mrázek, ale na začátku druhé části podruhé inkasoval, od modré čáry se z přesilové hry trefil Matheson.

• Radil dal Česku naději

Česká reprezentace hrála velmi dobře, ale gól ne a ne dát. Nepovedlo se to ani Kovářovi, který minul zcela odkrytou kanadskou branku. Snížení tak přišlo až v 53. minutě, po Kovářově trefě do tyče se trefil Lukáš Radil.

Jenže za dvě minuty vypálil z mezikruží Tyson Barrie a bylo definitivně po utkání. Do prázdné branky ještě dopravil kotouč Jeff Skinner a Kanada tak porazila Česko v úvodním duelu šampionátu 4:1.

Česko – Kanada 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 53. Radil (Jan Kovář, Voráček) – 7. R. O’Reilly (Scheifele, Barrie), 21. Matheson (Skinner, Giroux), 55. Barrie (Konecny), 60. Skinner