Červenka řádil a Vítkovice jsou v problémech

Jediný český účastník ve čtvrtfinále Ligy mistrů je blízko vyřazení. Vítkovice v prvním duelu podlehly Fribourgu 2:5, v dresu hostů řádil Roman Červenka.

Soupeře přestřílely

Vítkovice ve čtvrtfinále Ligy mistrů neodehrály vůbec špatný part, svého soupeře dokonce přestřílely, ale nakonec padly doma vysoko 2:5.

A jelikož jde právě o domácí utkání, bude to mít jediný český zástupce mezi nejlepší osmičkou v této soutěži velmi těžké. Vyhrát o čtyři branky na půdě švýcarského týmu se příliš pravděpodobně nejeví.

Zářil Červenka, bodoval i Birner

Do vedení se Fribourg dostal v 9. minutě, kdy přesilovou hru využil od modré obránce Yannick Rathgeb. Brzo ale bylo vyrovnáno, po střele Kováře taktéž od modré dorazil do brány Jakub Illéš.

• Remízovým stavem první třetina i skončila a stav 1:1 platil i v polovině utkání. Ve 33. minutě ovšem hosty poslal do vedení Schmutz a o tři minuty později skóroval i nejlepší útočník hostujícího celku Julien Sprunger.

Vítkovice dokázaly reagovat, po ráně Kováře dotlačil puk do sítě Baranka. Gól v závěru třetiny ale Vítkovice nenakopl. Síly došly a tak ve třetí třetině skórovali jen hosté. Dvakrát přesně mířil Julien Sprunger a dovršil tak hattrick.

Výrazně se ale do dějin zápasu zapsal i český útočník Roman Červenka, jenž si připsal asistenci hned u čtyř hostujících branek. Jeden bod za asistenci poté zapsal i Michal Birner.

HC Vítkovice Ridera – Fribourg-Gottéron 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Illéš (Kovář), 40. Baranka (Illéš, Krenželok) – 9. Rathgeb (Červenka), 33. Schmutz (Leeger, Mottet), 37. Sprunger (Červenka, Rathgeb), 47. Sprunger (Červenka, Birner), 52. Sprunger (Maret, Červenka)