Capitals opět vítězně, Ovečkin chválil tým

Fanoušci Philadelphie Flyers jen těžko snášeli prohru 1:6, kterou utrpěli jejich hokejisté v domácí aréně. Rozhodli se tak házet na led náramky jako protest proti mnoha vyloučení. Jeden z náramků dokonce trefil i obránce hostů Orlova. Hráči Washingtonu hráli až 9 přesilových her, přičemž využili až 5 a to je na play-off neuvěřitelné číslo.

Philadelphia v zápase doplatila na nedisciplinovanost svých hráčů a také na slabší výkon brankáře Steva Masona. Ten dostal laciný gól už ve druhém zápase ve Washingtonu, a jak se ukázalo, v optimální formě nebyl ani v zápase číslo tři.

Domácí přitom vstoupili do zápasu velmi dobře, když už v 1. minutě otevíral skóre Raffl a zdálo se, že Philadelphia se o svou šanci popere. Nestalo se tak, dvakrát se trefil Ovečkin, po jednom zásahu přidali Johansson, Kuzněcov, Carlson a Beagle. Washington dal 5 ze svých 6 gólů v přesilovce a zvítězil 6:1.

“Je to skvělý pocit, každý z nás věděl, že tento zápas bude těžký. Úvod byl špatný, ale postupně se vše zlepšilo. Do vedení jsme se dostali až poté, co jsme začali ovládat puk. Ve třetí třetině jsme je do ničeho nepustili a ještě jsme přidali pár gólů. Věděli jsme, že nemají šanci nás porazit. Náš výkon byl dobrý a bezchybný, je to pro nás důležitá výhra,” řekl Ovečkin.

• Jeho Washington vede v sérii už 3:0 na zápasy a jak se zdá, druhé kolo play-off se pro Capitals stane brzy realitou.