Bronz berou Rusové, Finsko porazili 5:3

Bronz berou po zásluze Rusové, kteří v utkání dvou zklamaných porazili Finsko poměrem 5:3. Zářil Valerij Ničuškin, který zaznamenal tři asistence.

Po půl hodině to vypadalo na debakl

Rusové od začátku více toužili po bronzových medailích a tak se zaslouženě dostali do vedení, v 7. minutě překvapil Korpisala Nikita Gusev.

Sborná byla aktivnější a ve druhé části nasázela tři góly v řadě, postupně se trefili Tkačjov, Gusev a Kiselevič. U tří branek si připsal asistenci Valerij Ničuškin, jedna z hlavních hvězd tohoto utkání.

Chyba Bělova a vrácení Finska zpět do hry

Jenže Rusové vrátili Finy zpět do hry. Po hrubé chybě Bělova se šestadvacet vteřin před koncem trefil Rantanen. Hned po začátku třetí třetiny se trefil i Lehtonen a po dalších třech minutách využil přesilovou hru Savinainen. Výrazně mu pomohl i Bělov, který si puk do brány prakticky sám srazil.

• Finové byli tak rázem zpět ve hře o bronzové medaile. Oleg Znarok si ovšem vyžádal oddechový čas a svému týmu důsledně domluvil. Po třech minutách tak finské obraně ujel Nikita Kučerov a definitivně rozhodl o obhajobě bronzu pro Rusko.

Sbornou tak může mrzet jen další zranění, tentokrát duel nedohrál kapitán týmu Anton Bělov, který si nepříjemně natáhl sval. Pro trofej tak musel přijet asistent kapitána Sergej Andronov.

Rusko – Finsko 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. N. Gusev (Antipin, Ničuškin), 22. Tkačjov (Ničuškin, Zub), 28. N. Gusev (Panarin, Dadonov), 29. Kiselevič (Naměstnikov, Ničuškin), 49. Kučerov (Kuzněcov, A. Bělov) – 40. Rantanen (Filppula), 42. Lehtonen (Aho), 46. Savinainen (Rantanen, Aho)