Brno vyhrálo v Liberci i podruhé

Brněnská Kometa má velmi blízko k titulu. V dnešním druhém utkání na půdě Liberce znovu zvítězila a v sérii tak vede 0:2.

Liberec ani jednou nevedl

Brno do druhého duelu nastoupilo ve velkém stylu, z herní převahy ale vytěžilo jedinou branku. V přesilové hře se ve 14. minutě prosadil Martin Erat.

Jenže Liberec na tuto branku reagoval ještě do první přestávky. V 17. minutě ujel hostující obraně Ordoš a zpětnou přihrávkou skvěle našel Dernera, který ranou z první překonal gólmana Čiliaka.

I ve druhé třetině se jako první trefili hosté. Kvapilovu ránu jeden z obránců zblokoval přímo k Eratovi, který trefil prázdnou branku a druhou trefou v utkání znovu rozradostnil brněnské fandy. Jenže domácí znovu dokázali reagovat.

• V přesilové hře se se štěstím prosadil Dominik Lakatoš a tak i po druhé třetině byl stav vyrovnaný. Liberec se ovšem nedostal do vedení ani ve třetí části, Radim Zohorna totiž v těžké pozici uspěl a opět poslal Kometu do vedení.

Liberec ovšem tentokrát reagoval velmi rychle, už po necelé minutě dorazil Lakatoš střelu Jelínka a poslal duel do prodloužení.

Kvapil se probudil v pravý čas

Jenže už v páté minutě bylo po domácích nadějích. Haščák fantastickou přihrávkou vysunul Kvapila, ten si parádně puk zpracoval rukavicí a následně ho poslal za gólmana Lašáka.

Marek Kvapil se tak střelecky probudil v pravou chvíli. Druhým gólem v play-off zajistil Brnu druhou výhru a Kometa může doma překvapivě rychle ukončit celou finálovou sérii.

HC Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 3:4 po prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Derner (Ordoš), 38. Lakatoš (Jánošík, Bartovič), 49. Lakatoš (P. Jelínek, R. Šimek) – 14. M. Erat (H. Zohorna, J. Krejčík), 27. M. Erat (M. Kvapil, Hruška), 48. R. Zohorna (Mallet, Kováčik), 65. M. Kvapil