Boj o šesté místo nakonec pro Prostějov

V přímém souboji o šesté místo uspěl domácí Prostějov, který zdolal Havířov 3:1. O vítězství rozhodli domácí ve třetí části a o šestou pozici již nepřijdou.

Výborný začátek pro hosty

Dvě kola před koncem byla situace ve druhé nejvyšší soutěži následující. Havířov měl na sedmé pozici lepší skóre, na Prostějov ale ztrácel dva body.

Pokud by tak Prostějov zvítězil, jistě by si zajistil šesté místo a tedy play-off. Pokud by uspěli hosté, dostali by se o bod na šestou příčku, ale uspět by museli s největší pravděpodobností i v posledním duelu základní části.

Lépe vstoupil do utkání právě Havířov, už v 1. minutě ujel ve třech proti dvěma obráncům, Meidl a Kanko si prohodili puk s Mazancem a třetí jmenovaný přesně zakončil.

• Prostějov ve třetí části zápas otočil

Zvýšit mohl v sedmé minutě Kotala, jenže těsně minul. Na druhé straně pálil Drtina a výborný zákrok musel předvést Laco. Obrovskou šanci měl ještě v první části Krisl, ale trestuhodně napálil jen Horčičku.

Vyrovnání přišlo ve 25. minutě, když střelu Drtiny šikovně tečoval Venkrbec. Následně ujížděl sám na Laca Krejčík, hostující gólman ale výborně zasáhl.

2600 diváků vidělo vyrovnané utkání, které k potěše domácích nakonec pro sebe urval Prostějov. V 54. minutě chybovali hosté a ujíždějící Šlahař propálil Laca. O pět minut později přišel další protiútok a Luňák definitivně rozhodl. Korím následně nezvládl situaci psychicky a Illéše tvrdě dohrál u mantinelu, za což inkasoval trest do konce utkání.

Prostějov tak zvládl důležitý zápas a zajistil si přímý postup do play-off. Na AZ Havířov čeká se stoprocentní jistotou předkolo.

LHK Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Venkrbec (Drtina), 54. Šlahař (Drtina), 59. Luňák (Venkrbec, Novák) – 1. Mazanec (Meidl, Kanko)