Blog: Kdy se Rusové naučí střílet?

Rusové opět situace přehrávali, jenže tentokrát proti sborné nestálo Německo, nýbrž o dvě třídy silnější Finsko. A výsledek je tak odlišný.

Ano, použil jsem a naprosto citoval větu Roberta Záruby. Ten slova vyřkl na konci druhé třetiny, kdy Rusové přehráli jasnou gólovou situaci a místo skórování ztratili puk.

Výbornou větu pronesl i David Pospíšil: “Rusové hrají a přehrávají situace, jako kdyby vedli 3:1.” Jenže oni prohrávali. Přesto si neustále přihrávali a místo střílení přicházela jedna přihrávka za druhou.

Ano, rozhodčí hrubě ovlivnili zápas (podobně jako čtvrtfinále USA – Česko) a Rusové mohou být po právu naštvaní. Neodpískané hákování na Dacjuka při přesilovce 5 na 4, kdy mohl ruský útočník střílet do prázdné bylo první velkou chybou dua Fraňo-Kubuš.

• Následně přišlo podražení na Šipačjova a nesmyslné vyloučení Ovečkina, který jen dojížděl s protihráčem. Kvůli tomu nakonec přišla třetí branka Finska. A v závěru ještě rozhodčí přehlédli hrubou sekeru do nohy Tělegina, který na turnaji dost možná dohrál.

I na větu, že rozhodčí jsou jenom lidé, mají fanoušci sborné odpověď. Vždyť jsou tam od toho čtyři, nejspíš jich musí být pět. V tom všem mají pravdu.

Jenže Finové byli lepší, byli aktivnější a nebezpečnější. Rusko střílelo málo a když už vypálilo, někdo pokus domácího hráče zblokoval. Rusko mohlo utkání vyhrát, k tomu ale potřebovalo střílet. Na rozhodčí se skutečně vymlouvat nemůže, protože i bez nich to mohlo zvládnout.

Vzpomeňme na tlak v první třetině, který ovšem přinesl jedinou branku. I úvodní část totiž pomohla spíše Finsku.