Blog: Famózní Hudáček, Réway bez formy

Slováci na šampionátu končí, a to i přes výhru s USA. Proti Spojeným státům americkým předvedl fantastický výkon Július Hudáček, opět naopak zklamal Martin Réway.

Všichni hráči měli po duelu s USA jasno, jejich neúspěch nevznikl až kvůli poslednímu zápasu. Čtvrtfinále Slovensko neuhrálo především kvůli souboji s Běloruskem.

Po dvou třetinách vedli 2:0, nakonec ovšem prohráli 2:4. Právě tento zápas všichni označili za rozhodující. Dnes mohli naši sousedé vše odčinit, “stačilo” k tomu porazit v základní hrací době Spojené státy americké.

Slováci začali dobře a dlouhou šňůru bez branky uťal obránce Jaroš. Jenže další hrozivé chyby v obraně měly za příčinu, že USA duel otočilo. Skalický sice dokázal vyrovnat, rozhodující gól ale v základní hrací době nepřišel a tak rozhodující gól Marka Daňa v prodloužení tolik radosti nepřinesl.

• Po duelu s USA bych rád vypíchl čtyři důležité věci, některé z nich budou ještě rozebrány v hlavních důvodech neúspěchů Slovenska.

Proti velmi mladému týmu předvedl famózní výkon Július Hudáček, který chytil minimálně pět, šest branek a zaslouženě byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. Sám Hudáček poté přiznal, že se zápas od zápasu cítil lépe.

Druhou věcí jsou přesilové hry Slovenska, které byly opět hrozivé. Hráči si vyměňovali puk, ale stříleli velmi málo. Podobně jako v poslední minutě při power-play, kdy mohl několikrát vypálit kapitán Andrej Sekera. Slováci ale nesmyslně drželi puk na modré čáře a neposlali ho před bránu, kde mohlo dojít k nějakému závaru. V něm už je možné všechno.

A na závěr bych chtěl zmínit výkon Martina Réwaye. Celkem jsem nechápal, co dělá v závěru utkání na ledě. Bývalý útočník Sparty by netrefil ani tu pomyslnou stodolu, natož vrata od ní. Na jeho obranu ale musíme říci dvě věty. Za prvé bylo vidět, že se snaží a že to chce zlomit.

A za druhé, zcela jsem nepochopil pozápasové otázky reportérů STV. Ti se neustále dotazovali na jeho obrovské šance (jak po druhé třetině, tak po konci zápasu). Už o druhé pauze bylo vidět, že o tom mluvit nechce a neustálé připomínání mu určitě sebevědomí nezvýší. K tomu ještě jeden reportér připomněl, že se za celý turnaj netrefil a že si připsal jedinou asistenci. Ano, zklamal, ale tyto otázky by si mohl redaktor pro příště odpustit.