Ani Lundqvist Rangers nezachránil

Lundqvist

Pokud se podíváte na čísla Henrika Lundqvista v letošním playoff, bylo by snadné svést vinu pouze na něho. V posledních dvou zápasech proti Pittsburghu Penguins byl dokonce vždy střídán. Bylo by to ale nespravedlivé. Lundqvist nebyl určitě ve své nejlepší formě, ale spíše to ukazuje, co bylo v roce 2016 pro Rangers jejich největším problémem. Byli schopní dostat se pouze tam, kam jim to tento švédský brankář dovolil a kam je dotáhl.

Po sobotní prohře 6:3 Lundqvist hovořil trochu zahanbeně a připadal si během druhé třetině beznadějně, neboť tučňáci dali za 15 minut čtyři branky. Ale tohle nebyl zápas, ani série, ani sezóna, kdy by jste vše měli hodit pouze na gólmana.

Toto jde na všech 18 hráčů v poli, kteří byli přebrusleni, přehráni a jejich nedostatečná kvalita se v těchto pěti zápasech ukázala. Jejich 100% spolehnutí se na svého brankáře jim tentokrát nevyšlo.

Rangers ukončili základní část sezóny s pouze 47 procenty všech svých střel při hře 5 na 5. Na každých 60 minut navíc připadlo 57 střel na jejich strážce svatyně. Tyto statistiky ukazují, že tým strávil hodně času ve vlastní třetině bráněním a honěním hráčů po ledě. Týmy s podobným herním stylem se ani nedostali oproti Rangers do playoff a jsou jedněmi z nejhorších v lize. Mezi ně patří Ottawa, Arizona, Colorado, Toronto, Calgary a Buffalo.

• Jiným slovy Rangers letos nehráli jako playoff tým a dostali se tam jen díky svému brankáři. Nebyl jen prostě tím absolutně nejlepším hráčem, kterým může být a na to Jezdci v sezóně 2015-16 prostě doplatili. Uvidíme, jak mu to půjde příští rok.