Američané zdolali Kanadu a potřetí za posledních pět let slaví bronz

Američané v duelu o bronzové medaile zdolali Kanadu přesvědčivě 4:1 a zaslouženě slaví. Bronz získali potřetí za posledních šest šampionátů.

Nudná první třetina

Zápasy o bronz téměř vždy nabízejí parádní podívanou. Nyní tomu ale bylo jinak a v první třetině branka mezi Spojenými státy americkými a Kanadou nepadla.

Američané chtěli více

O trochu více si ale pro bronz šli Američané. A když hráli ve druhé části třetí přesilovku, poprvé udeřili. Ve 28. minutě chybovala kanadská obrana a Chris Kreider otevřel skóre. Místo zvýšení náskoku ale Kanada dokázala vyrovnat, z protiútoku se trefil Vlasic a po dvou třetinách tak bylo znovu skóre nerozhodné.

Ve třetí části se znovu dlouho nic nedělo, v 53. minutě se ale nechal vyloučit O´Reilly a USA znovu v přesilové hře udeřilo. Zblokovanou ránu Kanea do sítě dorazil Bonino a zajistil Američanům bronz.

V závěrečné hře bez gólmana Američané přidali ještě dvě branky, nejprve se trefil Anders Lee a svou druhou brankou v utkání zápas uzavřel Kreider. Američané o bronz bojovali a zaslouženě se z něj mohou radovat.

USA – Kanada 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 27. Kreider (D. Larkin, DeBrincat), 54. Bonino (P. Kane), 58. A. Lee (McAvoy), 59. Kreider – 39. Vlasic (Horvat, Turris). Rozhodčí: Kubuš (SR), Kaukokari – Suominen (oba Fin.), Lhotský (ČR). Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Diváci: 12.111.